راهنمای ثبت نام و درج مقاله

راهنمای ثبت نام و درج مقاله

آیا دوست دارید که مقالات و پروژه ها و تحقیقات تان را به نام خودتان منتشر کنید و در اختیار دوستداران حوزه الکترونیک و رباتیک قرار دهید؟ اگر این چنین است، ما می توانیم به شما در این مسیر کمک کنیم. تیم 118الک مفتخر است تا مقالات شما دوستان و همراهان عزیز را منتشر کند. در ادامه مراحل و روند درج مقاله در سایت را به طور کامل شرح می دهیم.

مراحل درج مقاله

برای درج مقاله خود ابتدا باید در سایت 118الک ثبت نام کنید و اطلاعات خواسته شده در فرم را به طور کامل پر کنید. برای ثبت نام در سایت، در قسمت “نویسنده شو” بر روی زیر منوی “ثبت نام” کلیک کنید.

پیش از اینکه اطلاعات خود را در هر فیلد درج کنید، به این نکته دقت داشته باشید:

از نوشتن نام مستعار خودداری کنید. نام و نام خانوادگی شما حتما باید حقیقی و با حروف فارسی نوشته شود. مقالاتی که در آینده در سایت قرار می‌دهید، با نام و نام خانوادگی شما منتشر خواهند شد، لذا در صورت نوشتن اسم‌ مستعار در بخش نام و نام خانوادگی، حساب کاربری شما تایید نخواهد شد.

فرم ثبت نام در سایت 118الک


  1. پس از ثبت نام، یک پیام جهت فعالسازی حساب کاربری تان به آدرس ایمیلی که هنگام ثبت نام در فرم نوشته بودید برای شما ارسال می‌شود. این ایمیل ممکن است که در پوشه اصلی یا اسپم شما ارسال شده باشد. پس از کلیک بر روی دکمه فعالسازی حساب کاربری، شما به صورت خودکار وارد حساب کاربری تان در سایت می شوید. حال درست است که شما عضو سایت هستید اما در صورتیکه بخواهید در سایت مقاله درج نمایید، همچنان ثبت نام شما تکمیل نشده است و در این حالت نمی توانید مقالات خود را آپلود و درج نمایید.
  2. پس از اینکه وارد حساب تان شدید، حال از منوی “ناحیه کاربری” بر روی زیر منوی “حساب کاربری” کلیک کنید تا بتوانید اطلاعات تان را تکمیل کنید. در اینجا حتما باید تمامی قسمت ها را پر کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و سپس بر روی کلید “بروزرسانی حساب کاربری” کلیک کنید.
صفحه حساب کاربری سایت
  1. حال وارد تب “پروفایل” شوید و همانطور که می بینید، اطلاعات شما کامل نیست و در زیر عکس پروفایل تان، پیغام “پرفایل شما کمی خالی است. برخی اطلاعات را اضافه کنید !” را مشاهده می کنید. برای اینکه این قسمت را کامل کنید، باید بر روی لینک “اضافه کنید” و یا در سمت چپ پروفایل تان بر روی آیکون تنظیمات کلیک کرده و بروی تب اول که همان “ویرایش شناسنامه” است، کلیک کنید تا وارد صفحه جدید شوید. حال در این بخش، هر کدام از آیتم های خواسته شده را که دارید مانند: صفحه اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین و … را وارد کنید تا پروفایل تان تکمیل شود.
صفحه پروفایل کاربر در 118 الک
ویرایش شناسنامه در 118 الک
  1. در این مرحله می توانید بر روی لینک “درخواست تأیید” که در زیر تصویر پروفایل تان قرار گرفته کلیک کنید تا مطمئن شوید که مدیریت پروفایل شما را مطالعه کرده و یک ایمیل به مدیریت ارسال می شود. در صورتیکه پروفایل تان تأیید شود نیز یک ایمیل برای شما ارسال می شود که حاوی متنی با عنوان “اطلاعات شما تایید شده است” می باشد. حال ثبت نام شما تکمیل شده و نوبت آن رسیده که تیم فنی ما وارد عمل شوند.
  2. سپس تیم فنی اطلاعات شما را مطالعه و بررسی می کنند و در صورت تأیید پروفایل تان، طی 48 ساعت آینده با شما تماس می‌گیرند تا توضیحات لازم را خدمت شما عزیزان ارائه دهند و هماهنگی های لازم را با شما انجام دهند.
  3. در صورتیکه پروفایل تان توسط مدیریت تأیید شود، مجوز دسترسی به قسمت “آپلود فایل ها” در صفحه “نشر مقاله” برای شما ایجاد می‌شود. حال می توانید وارد صفحه نشر مقاله شوید و فایل های مقاله تان (از جمله: فایل‌های ورد، کدهای برنامه و پی دی اف) که در یک فایل “zip.” قرار داده و نام فایل را نیز هم نام عنوان مقاله تان قرار داده اید را آپلود کرده و بر روی کلید “بارگزاری فایل” کلیک نمایید.
صفحه نشر مقاله
  1. پس از اینکه فایل تان را آپلود کردید، تیم فنی یک بررسی مجدد بر روی مقاله شما انجام داده و در صورت نیاز مجدداً با شما تماس خواهند گرفت. در نهایت پس از بررسی های لازم، مقاله شما به نام خودتان در سایت منتشر خواهد شد. همچنین شما می توانید مقاله را در لیست مطالب نوشته شده در صفحه پروفایل تان در تب “مطالب” مشاهده کنید.