شبیه ساز ماشین مسابقه ای دو بعدی با استفاده از آردوینو

0
381
شبیه ساز ماشین مسابقه ای دو بعدی

در این پروژه میخواهیم یک شبیه ساز ماشین مسابقه ای با استفاده از ماژول آردوینو، دو سروو موتور و نرم افزار شبیه سازی Simtools طراحی کنیم.

چگونه یک شبیه ساز ماشین مسابقه ای بسازیم؟

SimTools یک نرم افزار شبیه سازی است که توانایی کنترل چندین رابط سخت افزاری همانند آردوینو را دارد. در ویدیوی مقاله خواهید دید که چگونه از این نرم افزار استفاده شده است. بخش سخت افزاری پروژه شامل میکروکنترلر آردوینو نانو و دو میکرو سروو موتور SG90 می باشد. تنها کافیست که کد پروژه را در ماژول آردوینو آپلود کنید.

داده های مورد نیاز برای شبیه ساز ماشین مسابقه ای به کمک نرم افزار شبیه سازی Simtools از طریق پورت سریال به ماژول آردوینو ارسال می شود. سپس آردوینو ، سروو موتورها را فعال می کند تا موتورها صفحه شبیه سازی را به حرکت در آورند. این پروژه یک شبیه ساز کوچک دو محوره می باشد. اگر بخواهید یک شبیه ساز واقعی بسازید، باید از درایورهای موتور و سروو موتورهای بزرگ استفاده کنید.

ربات شبیه ساز ماشینی

Simtools چیست؟

ما از نرم افزار Simtools استفاده کرده ایم، اما نرم افزارهای شبیه سازی زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید. تنظیمات لازم برای نرم افزار Simtools در ویدیویی که در مقاله برای دانلود قرار داده ایم، شرح داده شده است.

می توانید از حالت Demo (نسخه نمایشی) نرم افزار Simtools نیز تا زمانیکه لایسنس معتبری برای آن ثبت نکرده اید، استفاده کنید. پلاگین تست سرعت نرم افزار نیز برای نسخه نمایشی قابل اجرا می باشد.

نرم افزار شبیه سازی Simtools

ویدیوی ساخت شبیه ساز ماشین مسابقه ای

نحوه ساخت پلتفرم، سیم کشی مدار، قرار گیری سروو موتورها و ماژول آردوینو و کلیه اتصالات مدار در این ویدیو قرار گرفته است.

لینک دانلود ویدیوی ساخت ربات

دیاگرام مدار

دیاگرام مدار شبیه ساز ماشین مسابقه ای

کد پروژه

کد پروژه را از لینک زیر دانلود کنید و سپس بر روی ماژول آردوینو آپلود کنید.

لینک دانلود کد پروژه

قطعات مورد نیاز

  • ۱x Arduino Nano R3
  • 2x SG90 Micro-servo motor

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید