آی سی MAX77654 : عمر باتری محصولات پوشیدنی را افزایش می دهد

0
498
آی سی MAX77654

Maxim Integrated یک آی سی مدیریت انرژی (PMIC) با سلف منفرد و خروجی چندگانه (SIMO) به نام آی سی MAX77654 را ارائه کرده است. این دستگاه ۳ خروجی را با تنها یک سلف با راندمان ۹۱ درصد فراهم می کند. ماکسیم می گوید، این دستگاه ۱۶ درصد بیشتر از سیستم های قدیمی با ۴ تراشه است. با کاهش قابل توجهی در اندازه این آی سی ها، طراحان سیستم می توانند عملکرد بیشتری را در برنامه های خود مانند پوشیدنی، شنوایی و سایر دستگاههای مصرف کننده فشرده در مقایسه با استفاده از دستگاههای قدیمی قدرت ارائه دهند.

ویژگی های آی سی SIMO PMIC

همانگونه که درخواست برای فشرده سازی و کم حجم شدن دستگاهها روز به روز بیشتر می شود، افزایش طول عمر باتری، کاهش اتلاف گرما و نویز نیز اهمیت بالایی دارد. آی سی MAX77654 SIMO PMIC چالش محدودیت فضا را با جا به جایی سه مبدل تقویت شونده و سه سلف با یک سلف و مبدل، برای طراحان سیستم از بین برده است.

دیتاشیت آی سی MAX77654

همچنین دو سوئیچ رگولاتور و یک شارژر باتری به صورت مستقل از محصول طراحی شده اند و همین سبب شده تا ۵۰ درصد نسبت به نمونه های قدیمی کوچکتر شود. آی سی MAX77654 تجربه کاربری را با افزاش ۲۰ درصدی عمر باتری و کارایی ۹۱ درصدی، ارتقاء داده است. با جریان بار کمتر از ۵۰۰nA و جریان تأمین پایین  6µA و ۵ رگولاتور عملیاتی، طراحان می توانند قابلیت های بیشتری به دستگاههای فوق کم مصرف خود اضافه کنند. آی سی SIMO PMIC با تنها یک سلف به عنوان انرژی سیستم، اتلاف گرما و دمای بورد سیستم با بیش از ۲۰ درجه سلسیوس را کاهش می دهد. علاوه بر این، ولتاژ خروجی کمتر از ۲۰mVp-p را برای سیستمهای حساس به نویز فراهم می کند.

مزایای آی سی MAX77654

  • اندازه بسیار کوچک: کاملاً فشرده، دارای مبدل با سه خروجی که یک آی سی با اندازه ۱۹mm2 را ارائه می دهد که ۵۰ درصد کوچکتر از نمونه های قدیمی می باشد. این دستگاه شامل SIMO PMIC ، نه خازن و یک سلف می باشد.
  • عمر باتری طولانی تر: با کارایی ۹۱ درصد و همچنین جریان بار ۵۰۰nA و جریان تأمین ۶µA ، این آی سی ۲۰ درصد عمر باتری طولانی تر و ۷ برابر کاهش اتلاف گرما در مقایسه با نمونه های قدیمی را فراهم می کند.
  • مقرون به صرفه: در مقایسه با محصولات مشابه، از نظر قطعات، ۴۰ درصد و از نظر هزینه قطعات (BOM) 23 درصد کمتر را ارائه می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید