بورد توسعه IoT شرکت ST با FreeRTOS به ابر آمازون متصل می شود

0
641
بورد توسعه IoT - B-L4S5I-IOT01A STM32

STMicroelectronic گره های شبکه را با بورد توسعه IoT همراه با FreeRTOS مجهز می کند تا قادر باشند به وب سرویس آمازون (AWS) متصل شوند.

مشخصات بورد توسعه IoT با FreeRTOS

این بورد توسعه B-L4S5I-IOT01A STM32 نامیده می شود. دارای میکروکنترلر STM32L4+ ، سنسورها، اِلمان امنیتی (STSAFE-A110)، NFC، وای فای و بلوتوث ۴٫۲ می باشد.

نیاز به دانلود رایگان پک توسعه X-Cube-AWS v2.0 STM32Cube دارد که مجموعه ای از کتابخانه ها و نمونه برنامه ها برای میکروکنترلرهایی که به عنوان دستگاه های نهایی عمل می کنند، می باشد و پورت FreeRTOS نیز در بورد توسعه IoT تعبیه شده است. این پورت قابلیت اتصال به سرویس AWS آمازون را دارد.

پک توسعه STM32Cube

پک توسعه در صورت موجود بودن دانلود می شود و عملیات حیاتی امنیتی برای اِلمان امنیتی در طول پردازش بوت میکروکنترلر، احراز هویت دستگاه TLS برای سرور هسته ‘IoT Core’ AWS، تأیید هویت OTA و به روز رسانی اصالت تصویر سیستم عامل اعمال می شود. با استفاده از ویژگی AWS IoT Core Multi-Account ، از گواهی نامه ارائه شده برای اِلمان امنیتی استفاده می کند.

با استفاده از پک توسعه، می توان از بورد توسعه IoT به عنوان یک طرح مرجع استفاده کرد. X-CUBE-AWS v2.0 اطمینان می دهد که در محیط STM32Cube، FreeRTOS استاندارد به سرویس AWS متصل می شود و به صورت یکپارچه عمل می کند. این مسأله سبب می شود تا کاربران بتوانند از هر دو ویژگی FreeRTOS و STM32Cube بدون نیاز به نرم افزار اضافی، بهره مند شوند.

این میکروکنترلر یک Arm Cortex-M4 STM32L4S5VIT6 می باشد و دارای ۲Mbyte حافظه فلش، ۶۴۰kbyte حافظه RAM و یک شتاب سنج رمزگذاری شده می باشد.

سنسورهای روی بورد توسعه IoT

سنسورهای روی برد عبارتند از:

• HTS221 : سنسور دیجیتال خازنی رطوبت سنج و دماسنج

• LIS3MDL : مغناطیس سنج ۳ محوره

• LSM6DSL : شتاب سنج و ژیروسکوپ سه بعدی

• LPS22HB : فشارسنج مطلق

• VL53L0X : تشخیص زمان پرواز هواپیما و ژست

• دو میکروفن دیجیتال

برای توسعه و گسترش بورد، کانکتورهایی برای بوردهای توسعه سازگار با Arduino Uno V3 و بوردهای  Pmod ایجاد شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید