اپلیکیشن خانه هوشمند اپل با میکروکنترلرهای ESP32

0
477
اپلیکیشن خانه هوشمند اپل با میکروکنترلرهای ESP32

کمپانی Espressif Systems اپلیکیشن خانه هوشمند اپل که بر روی میکروکنترلرهای ESP32 و ESP32-S2 قابل اجرا می باشد را برای دستگاه های سازگار با اپل هومکیت ارائه کرده است. کیت توسعه Espressif برای تمام سازندگانی که تمایل به ساخت تجهیزات خانه هوشمند دارند، در دسترس است و می توانند کیت توسعه لوازم را دانلود کرده و تمام دستگاه ها را با استفاده از میکروکنترلرهای ESP32 و ESP32-S2 راه اندازی کنند.

اپلیکیشن خانه هوشمند اپل چیست؟

هومکیت یک فریم ورک توسعه یافته توسط شرکت اپل می باشد که برای کنترل و ارتباط با دستگاه های متصل در یک خانه هوشمند است که در آن دستگاه ها مجهز به سیستم عامل می باشند. ESP Apple HomeKit  ADK یک پورت از اپلیکیشن خانه هوشمند برای میکروکنترلرهای ESP32 و ESP32-S2 می باشد.

اپلیکیشن اپل هومکیت یک نرم افزار متن باز است که توسعه دهندگان لوازم خانه را با استفاده از این پلتفرم، هوشمند می کنند. هر چند، برای استفاده از این نرم افزار ابتدا باید در برنامه لایسنس اپل ثبت نام کنید و سپس برای تکمیل فرایند با شرکت Espressif تماس بگیرید.

مشخصات اپلیکیشن اپل هومکیت

پورت اپلیکیشن خانه هوشمند اپل دارای ویژگی های زیر می باشد:

  • رابط برنامه نویسی این نرم افزار (API) مستقل از متد و روش انتقال داده می باشد.
  • با استفاده از روش end-to-end رمزگذاری و تأیید اعتبار می شود.
  • سازگار با آخرین شرایط صدور گواهینامه اپل هومکیت می باشد.

اپلیکیشن اپل هومکیت بر روی چه میکروکنترلری اجرا می شود؟

اپلیکیشن خانه هوشمند اپل ، در حال حاضر تنها با میکروکنترلرهای سری ESP32 و ESP32-S2 شرکت Espressif قابل اجرا می باشد. با این حال، استفاده کنندگان بورد توسعه  ESP8266، می توانند در کتابخانه آردوینو هومکیت ESP8266 به دنبال جایگزینی برای این نرم افزار باشند. نرم افزار هومکیت اپل در وبسایت Espressif به صورت متن باز به همراه اطلاعات لایسنس SDK برنامه قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید