CloverPi کلاستر رسپبری پای با چهار اسلات

0
684
کلاستر رسپبری پای CloverPi با چهار اسلات

برد کلاستر IPTerra یا CloverPi در وبسایت Kickstarter موجود است و از چهار برد رسپبری پای ، سوئیچ ها ، LED ها و هدر شبکه برای هر کدام و یک سوئیچ پنج پورت GbE با درگاه uplink پشتیبانی می کند.

اکثر کیت های کلاستر Raspberry Pi از ماژول محاسبات Raspberry Pi پشتیبانی می کنند که شامل  برد Turing Pi ، هفت کلاستر برد Turing Pi یا برد  5 Node Raspberry Pi 3 CoM Carrier می باشد.

تصاویر زیر کلاستر رسپبری پای با چهار اسلات را نشان می دهد:

ویژگی برد رسپبری پای

برد رسپبری پای با چهار اسلات برای اولین بار توسط کمپانی Kickstarter عرضه شده است. نسخه اولیه آن در واقع CloverPi1.4  است که توسط شرکت IPTerra برای تولید ارسال شده است و نسخه بعدی CloverPi2.0  خواهد بود.

CloverPi  شامل یک صفحه یا برد بزرگ برای اتصالاتی است که به چهار برد Raspberry Pi SBC متصل می شوند که دارای ۴۰ پین کانکتور می باشند. همچنین شامل یک منبع تغذیه ۱۲ یا ۱۹ ولت است که در اسلات پنجم قرار دارد و برق مورد نیاز هر چهار برد Raspberry Pi را تأمین می کند و همچنین از یک سوئیچ پنج پورت Gigabit Ethernet پشتیبانی می کندکه یکی از پورت های آن برای اتصال به اینترنت می باشد.

تصویر زیر کلاستر رسپبری پای را نشان می دهد:

کلاستر رسپبری پای از نمای جانبی

اجزای تشکیل دهنده برد CloverPi  

هر برد Pi دارای یک سوئیچ اختصاصی، هدر شبکه، چراغ اتصال شبکه و یک چراغ اختصاصی LED است. سوراخ هایی نیز برای نصب بردها و قطعات دیگر در آن تعبیه شده است. پلتفرم هایK8s ،Docker swarms ، محیط برنامه نویسی OpenStack  و سرورهای کوچک یا Open Flickr stacks از بردهای Pi پشتیبانی می کنند. در حال حاضر بردهای CloverPi با تخفیفات بسیار بالا در وبسایت Kickstarter موجود می باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید