تصاویر پهبادی می توانند در تشخیص بلایای طبیعی موثر باشند

0
260
تصاویر پهبادی

پس از حادثه طوفان Laura، مردم پهبادهای خود را به پرواز درآوردند تا با استفاده از تصاویر پهبادی ، خسارتهای ناشی از حادثه را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند. این تصاویر از نظر محققانی که بر روی خسارتهای طبیعی مطالعه می کردند، بسیار ارزشمند بودند.

با استفاده از هوش مصنوعی ، محققان به دنبال پیاده سازی سیستمی برای تشخیص خودکار ساختمان ها و یک بررسی اولیه از جاهایی که خراب شده و اینکه میزان خسارت ها چقدر جدی است، هستند.

چرا از تصاویر پهبادی برای ثبت وقایع استفاده می شود؟

ارزیابی های خسارت فعلی غالباً بر اساس تشخیص و ثبت خسارت های وارد شده توسط افرادی که وارد ساختمان می شوند، است. معمولاً اینگونه بررسی ها بسیار زمان گیر و آهسته، پر هزینه و همراه با خطا می باشد.

همچنین تصاویر ماهواره ای جزئیات کامل و دقیقی ندارند و خسارت ها را تنها از یک نقطه نظر و به صورت عمودی نشان می دهند. اما پهبادها می توانند اطلاعات را از نزدیک و زوایا و نقطه نظرهای مختلف جمع آوری کنند.

کاربرد پهبادها در دنیای امروز

کاربرد پهبادها در دنیای امروزه بسیار گسترده می باشد و استفاده از آنها برای ارزیابی خسارت ها بسیار موثر و مفید است.

تعداد زیاد تصاویر پهبادی در شبکه های اجتماعی بعد از رخداد حوادث طبیعی نشان می دهد که می توانند منابع ارزشمندی برای ارزیابی به موقع خسارت ها باشند.

 به گفته ی Xiaoyu Zhu دانشجوی ارشد هوش مصنوعی دانشگاه LTI، این سیستم می تواند روی قسمت هایی از ساختمان های موجود در ویدیو که به نظر می رسد خراب شده، ماسک بگذارد و سپس تشخیص دهد که آسیب خفیف یا جدی است یا اینکه ساختمان تخریب شده است یا خیر.

این تیم یافته های خود را در کنفرانس زمستانی کاربردهای بینایی ماشین (WACV 2021) که عملاً سال آینده برگزار می شود، ارائه می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید