خازن سرامیکی Konnekt : برای منبع تغذیه های سریع با ولتاژ بالا

0
466
خازن سرامیکی Konnekt

Kemet در تلاش است تا منبع تغذیه نیمه هادی با پهنای باند گسترده و سوئیچینگ سریع (GaN یا SiC) را به کمک مجموعه خازن سرامیکی Konnekt مولتی چیپ ولتاژ بالا ارائه دهد.

قطعات با نام “KC-Link with Konnekt” نامگذاری شده اند و دارای چندین خازن سرامیکی هستند که با استفاده از یک آلیاژ قلع مس توسط فرآیند “گذر فاز مایع گذرا” (TLPS) به هم پیوسته شده اند. تصویر زیر این قضیه را نشان می دهد.

ویژگی خازنهای سرامیکی Konnekt

KC-Link with Konnekt capacitor
Created with GIMP

به گفته این شرکت: “استحکام مکانیکی بالا به خازنهای KC-Link با Konnekt این امکان را می دهد تا بدون استفاده از قاب های فلزی سربی نصب شوند. وی افزود: “این طراحی باعث می شود تا تأثیر اندوکتانس سری کم شود و دامنه فرکانس عملکردی افزایش یابد.”

دی الکتریک C0G است که در مقابل ولتاژ DC ، ماده ای پایدار و بدون تغییر ظرفیت خازنی می باشد و در مقابل دما، دچار تغییر کم ظرفیت خازنی می شود.

به طور کلی

  • ظرفیت خازنی: ۴۴nf (1.7kV) تا ۸۸۰nf (500V)
  • دمای عملیاتی: ۵۵- تا ۱۵۰+ سانتی گرا
  • ESR <2.5mΩ

انواع خازن سرامیکی

این خازنهای سرامیکی را می توان از نظر انتخاب جهت به سه صورت “low-loss orientation” یا جهت کم مصرف، ESR پایین (چهار مقاومت تأثیر بالای کمتر از ۱٫۱mΩ) و ESL (چهار اندوکتانس تأثیر بالای کمتر از ۰٫۴۵nH) انتخاب کرد تا قابلیت کنترل جریان موج دار را افزایش و اتلاف انرژی را کاهش دهد.

نمودار انواع خازن سرامیکی Konnekt

خازن سرامیکی Konnekt برای دماهای تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد طراحی شده است. خازن را می توان در نزدیکی نیمه هادی های سوئیچینگ سریع بسیار گرم در کاربردهای چگالی توان بالا قرار داد.

خازن های سرامیکی به صورت دو، سه یا چهار قسمتی تولید می شوند.  سایز خازنهای چهار بخشی به صورت (۱۰ x 10 x 10mm) است.

این خازنها با نامهای تجاری  Pb-Free ، RoHS و REACH وجود دارند.

کاربرد خازنهای سرامیکی

کاربرد خازن سرامیکی Konnekt در مبدل های برق ، اینورترها ، اسنوبردها و تشدید کننده ها در مبدل های رزونانس و مخزن LLC در وسایل نقلیه برقی (درایو موتور ، شارژ) ، هوافضا و بازار پزشکی می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید