خمیر سیلیکون حرارتی ترکیبی

0
582
GF300-GF400 خمیر سیلیکون

خمیر سیلیکون حرارتی یا thermal gap fillers توسط شرکت Electrolube به بازار عرضه شده است که موجب بهبود انتقال حرارت بین قطعات در مدار می شود.

خمیر سیلیکون GF300 قابلیت رسانایی ۳٫۰W/m.K و خمیر سیلیکون GF400 رسانایی ۴٫۰W/m.K را ارئه می دهد.

از جنس سیلیکون هستند و یک بسته دوتایی می باشد. به یک کارتریج دو لبه (double-plunger cartridge) 400 میلی لیتری نیاز دارند که هم با دست و هم با دستگاه قابل شارژ هستند. GF400 با حجم ۵۰ml نیز موجود است.

ویژگی خمیر سیلیکون حرارتی

به گفته این شرکت، این خمیر سیلیکونی همانند یک بتونه نرم و انعطاف پذیر است که می تواند به شکلهای مختلف و با فشار کم بر روی قطعات قرار گیرد.

این خمیر به شکلی تهیه شده که حباب هوا ایجاد نمی کند و به همین دلیل برای استفاده بین قطعاتی که شکاف های غیر یکنواخت و زیادی دارند مانند هیت سینک ها یا کیس ها بسیار مناسب است.

خمیر سیلیکون را می توان در دمای اتاق استفاده کرد یا با حرارت دادن، سریعتر از آن استفاده کرد. در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد، در طول یک ساعت بسیار سفت می شود و ۱۲ ساعت زمان می برد تا به قطعه کاملاً بچسبد. خمیر در دمای کمتر از ۱۰۰ درجه سانتیگراد بعد از ۲۰ دقیقه بسیار روان می شود و به صورت قطره ای قابل استفاده است.

خمیر سیلیکون حرارتی و الاستومر

به گزارش شرکت  Electrolube، خمیرهای GF300 و GF400 ضعفهای الاستومرها را ندارند و بر این اساس از پمپ شدن خمیر به خارج از محدوده قطعه مورد نظر جلوگیری می کنند و اتلاف حرارت را به حداقل می رسانند.

پس از چسبیدن خمیر به قطعه مورد نظر، باید آن را در دمایی بین ۵۰- تا ۲۰۰+ درجه سانتیگراد قرار داد تا برای مهار شعله های UL94 V-0 تأیید شده و با RoHS سازگار شود.

کاربرد خمیر سیلیکون حرارتی

کاربرد gap filler

خمیر سیلیکون حرارتی در صفحات لمسی، قطعات موبایل، قطعات الکترونیک، سرورهای پایگاه داده، تجهیزات فیبر نوری، چراغهای LED، باتری های الکتریکی، ماژول های کنترل الکترونیکی، ماژول های حافظه در کامپیوتر، GPU ها ، شارژر ها ، پنل های خورشیدی و توربین های بادی کاربرد دارد.

کشورهای سازنده

شرکت Electrolube ، بخشی از شرکت H.K. Wentworth می باشد و در شهرستان Leicestershire قرار دارد و در انگلستان ، چین و هند شعبه دارد که تولید کننده این خمیرها می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید