درایور ال ای دی EVL150W : برای طراحی چراغهای خیابانی

0
556
درایور ال ای دی EVL150W-HVSL

کمپانی STMicroelectronics یک درایور ال ای دی EVL150W که بورد ارزیابی EVL150W-HVSL نیز نام دارد را تولید کرده و ویژگی هایی همچون عملکرد بالا و کاهش هزینه قطعات را ارائه می دهد.

درایور ال ای دی EVL150W دارای چه استانداردی است؟

بورد EVL150W-HVSL به عنوان یک درایور ورودی اصلی ۱۵۰W و ۱A به کارایی بالای ۹۱% دست یافته که هزینه قطعات را برای اُپراتورهای چراغهای خیابانی به شدت کاهش داده است. تداخل الکترومغناطیسی (EMI) در محدوده استاندارد EN55022 می باشد و اعوجاج هارمونیک کلی جریان ورودی (THD) کمتر از ۱۰% در ولتاژ ۲۳۰ ولت جریان AC از ۳۰% تا ۱۰۰% بار کامل دارای استاندارد EN61000-3-2 Class-C و تجهیزات روشنایی دارای استاندراد Japanese JEITA-MITI Class-C می باشد.

ویژگی های درایور ال ای دی EVL150W

EVL150W-HVSL دارای ورودی جهانی AC 90V-264V است و دارای استانداردهای ایمنی IEC 60950-1 و ۶۲۳۶۸-۱ می باشد. این بورد از حالتهای کم نور آنالوگ، مقاومت و PWM (مدولاسیون پهنای پالس) پشتیبانی می کند، همچنین با فناوری flicker-free PWM (کاهش لرزش چراغ) نور را تا ۱% در هر فرکانسی کاهش می دهد.

علاوه بر این، درایور ال ای دی EVL150W دارای کنترلر برق مصرفی (PFC) ST’s STCMB1 و کنترلر half-bridge رزونانس ولتاژ بالا که با توپولوژی LCC کار می کند، می باشد و می تواند جریان ثابت را مستقل از ولتاژ خروجی ارسال کند، بنابراین برای کنترل ال ای دی مناسب است.

ویژگی های آی سی STCMB1

ویژگی های اختصاصی این آی سی مانند کنترل PFC به موقع، کنترل زمانبندی half-bridge رزونانس و جلوگیری از hard-switching، صرفه جویی در تهیه قطعات خارجی، تضمین بالاترین کارایی و جلوگیری از نویز سیگنال (ripple rejection) می باشد. PFC و half Bridge هنگامیکه در حالت burst mode (ارسال پشت سر هم اطلاعات) قرار می گیرند، به صورت هماهنگ عمل می کنند و باعث کاهش مصرف انرژی ورودی بار نوری کمتر از ۰٫۵ وات (۰٫۵W) می شوند. آی سی STCMB1 بیست پین فشرده همچنین مدار استارت ۸۰۰ ولت و تخلیه خازن X و مدار توالی قدرت را در خود جای داده است. هیچ منبع تغذیه کمکی نیز نیاز ندارد.

کاربرد EVL150W-HVSL

آباژورها و چراغهای خیابانی از درایور ال ای دی EVL150W بهره برده اند و دارای پشتیبانی کامل از جمله حفاظت در برابر بارگیری بیش از حد خروجی، اتصال کوتاه خروجی و محافظت از حلقه باز، قابلیت راه اندازی مجدد خودکار برای برآورده کردن نیازهای برنامه روشنایی خیابان می باشند. بورد EVL150W-HVSL در حال تولید انبوه توسط شرکت ST است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید