کاربرد دستگاه های LoRa شرکت Semtech در کنتورهای هوشمند

0
594

شرکت Semtech اعلام کرده است که آزمایشگاه های Elmeasure و ClodPi یک روش جدید برای پیش پرداخت انرژی مصرفی مبتنی بر LoRa را با استفاده از دستگاه های LoRa در شرکت Semtech و پروتکل LoRaWAN ارائه کرده است. این کنتورهای هوشمند، پیش پرداخت انرژی مصرفی و گزارش میزان استفاده مصرف کنندگان و صورتحساب دقیق را به صورت بلادرنگ ارائه می دهند و  موجب کاهش اتلاف انرژی در برنامه های کاربردی می شوند.

دستگاه های LoRa

Sam Cherian رئیس Elmeasure می گوید: “دستگاه های LoRa یک بستر ایده آل را برای مدیریت هوشمند انرژی فراهم می کند و نسبت به روشهای سنتی مزیتهای بسیاری دارد.” دستگاه های LoRa داده های قابل اطمینان را به صورت بلادرنگ برای مشتریان ارسال می کنند تا میزان استفاده و اندازه انرژی مصرفی مشتریان را پیگیری کنند. پلتفرم ابتکاری Elmeasure و ClodPi همچنین به مشتریان این امکان را می دهد تا بتوانند چند معیار از جمله آب و گاز را نیز اندازه بگیرند تا نظارت هوشمندانه تری بر مصرف انرژی خود داشته باشند و در عین حال هزینه عملیاتی نیز کاهش یابد.

پروتکل LoRaWAN

Karthi Ganesan، مؤسس و CTO در ClodPi می گوید: “پروتکل LoRaWAN شبکه های قدرتمند با برد طولانی ارائه می دهد تا دستگاه های مختلف اندازه گیری را بهم متصل کند و مدیریت مصرف انرژی را ساده تر و کاراتر کند.” دستگاه های LoRa و پروتکل LoRaWAN فناوری های پیشرو برای IoT هستند و موجب سرعت توسعه در دستگاه ها و برنامه های شبکه ای امروز شده است. اتصال پیوسته و ایمن پروتکل LoRaWAN به مشتریان این امکان را می دهد تا بابت ارائه برنامه های کاربردی خود در Cloud پاداش بگیرند و موجب بازگشت سریع سرمایه گذاری آنها شود.

کاربرد دستگاه های LoRa در کنتورهای هوشمند

دستگاه های مبتنی بر LoRa میزان انرژی مصرفی را به صورت بلادرنگ بررسی می کند و در صورت دستکاری دستگاه ها یا زمان اوج مصرف هشدارهای لازم را از طریق ایمیل یا پیام متنی به کاربران ارائه می دهد. علاوه بر این، امکان نظارت بر کنتورهای هوشمند گاز و آب را در همان پلتفرم برای مشاهده و مدیریت کل مصرف انرژی نیز فراهم می کند. با ارائه داده های دقیق و دقیق در مورد استفاده ، این کنتورهای هوشمند پیش پرداخت، سبب می شود تا مشتریان بودجه خود را حفظ کرده و در کنترل مصرف انرژی و اتلاف انرژی، صرفه جویی کنند، مبلغ صورتحساب های ماهانه خود را کم کنند و تأثیرات منفی بر محیط زیست را کاهش دهند.

کاربرد دستگاه های LoRa در IoT

دستگاه های LoRa سیستمهایی با برد زیاد و پرقدرت همراه با مصرف کم انرژی و مناسب برای IoT هستند که به شرکت های مخابراتی، سازندگان برنامه های IoT و یکپارچه کنندگان سیستم ها مجموعه ویژگی های ضروری از جمله: هزینه پایین، شبکه های قابل تعامل IoT، gateways، سنسورها، ماژول ها و سرویس های جهانی IoT را ارائه می دهد. در حال حاضر، شبکه های IoT مبتنی بر LoRaWAN در صد کشور مستقر شده اند و شرکت Semtech عضو موسس اتحادیه LoRa می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید