رباتهای پرنده BionicSwift : پرنده های بیونیک در آلمان

0
422
رباتهای پرنده BionicSwift

شرکت رباتیک آلمانی festo رباتهای پرنده BionicSwift را برای کاربردهای تجاری و در دنیای واقعی ارائه کرده است.

این شرکت یک فیلم از طریق یک سیستم رادیویی از این رباتهای پرنده که در حال پرواز دسته جمعی در هوا هستند را ارائه کرده است.

Festo سالها مخترع دستگاه های رباتیک مینیاتوری بوده است. این شرکت تا کنون ربات مرغ دریایی، عروس دریایی، پروانه و کانگورو را تولید کرده است.

ویژگی های رباتهای پرنده BionicSwift

رباتهای پرنده BionicSwift آخرین ساخته این شرکت می باشند و دارای پرهای مصنوعی هستند که به دلیل وزن بسیار کم از بهترین تولیدات این شرکت به حساب می آیند.

وزن هر پرستو ۴۲ گرم می باشد. هر کدام از آنها برای جهت گیری، اوج گرفتن و فرود آمدن توسط سه موتور بسیار کوچک کنترل می شوند. طول بال آنها تا ۲۶ اینچ امتداد دارد.

پرها و پوست مصنوعی برای ایجاد حرکات واقعی در این رباتها طراحی شده است. زمانیکه BionicSwift بالا می رود، حرکت دسته جمعی پرهای ربات کمک می کند تا ربات به بالا پرواز کند. زمانیکه ربات پرنده می خواهد فرود بیاید، پرها را از هم باز می کند تا هوا وارد آنها شود. رباتهای پرنده BionicSwift می توانند به آرامی فرود بیایند، چرخش های سریع داشته باشند و به صورت حلقه ای پرواز کنند.

بر اساس گزارشی از پرنده های بیونیک BionicSwift در وبسایت Festo: تعامل هوشمندانه موتورها و مکانیک ربات با هم، موجب شده تا فرکانس بال زدن و زاویه حرکت ربات برای مانورهای مختلف، به طور کاملاً دقیق تنظیم شود.

هر یک از رباتهای پرنده BionicSwift یک باتری ۶ گرمی را با خود حمل می کند و با استفاده از سنسورهای GPS که در سراسر منطقه پروازشان قرار گرفته، هدایت می شوند. پرنده های بیونیک یک مسیر از قبل برنامه ریزی شده را طی می کنند، اما اگر یک عامل غیر منتظره مانند باد شدید رخ دهد، ارتباطات رادیویی امکان تغییر سریع مسیر پرواز را فراهم می کنند.

لینک دانلود عملکرد رباتهای BionicSwift

کاربرد رباتهای پرنده BionicSwift

برنامه های طراحان Festo برای آینده، ایجاد شبکه های هوشمند برای اشیاء پرنده می باشد و مسیریابی GPS که یک سیستم ناوبری سه بعدی را ایجاد می کند که می تواند در شبکه کارخانه های آینده استفاده شود. بومی سازی دقیق مواد وکالاها سبب می شود تا توالی فرآیند بهبود بخشد و مسیرهای سخت توسط ربات پیش بینی شود. همچنین، می توان از رباتهای پرنده خودمختار برای حمل مواد استفاده کرد و به این ترتیب با استفاده از مسیرهای پرواز از فضای کارخانه ها به صورت کاملاً بهینه استفاده می شود.

در حال حاضر، رباتهای پرنده BionicSwift با استفاده از باتریهای مینیاتوری، تنها می توانند ۷ دقیقه پرواز کنند.

برنامه Festo برای آینده رباتهای بیونیک

Festo اخیراً در حال ساخت ربات دیگری به نام BionicMobileAssistant می باشد که تنها یک پا یا یک چرخ دارد. در واقع ربات روی یک توپ می چرخد که موجب می شود تا بتواند در هر جهتی حرکت بکند.

از سه قطعه اساسی تشکیل می شود که شامل: یک بازوی رباتیک، یک پایه متحرک و یک دست الکترونیکی بسیار قدرتمند است که دارای بیش از صد سنسور می باشد که سبب می شود تا درک و حس هوشمندانه ای از اشیا مختلف و محیط اطراف داشته باشد.

DynaArm نیز از تولیدات این شرکت می باشد که می تواند ۱۷ پوند را بلند کند و در واقع یک BionicSoftHand 2.0 می باشد. نسخه اصلی آن سال گذشته منتشر شده است. این ربات شامل چندین دوربین و ۱۱۳ سنسور لمسی می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید