ربات هوش مصنوعی AI در رستوران کره جنوبی غذا سرو می کند

0
395
ربات هوش مصنوعی AI

یک فروشگاه برگر در پایتخت کره جنوبی نسبت به فست فودهای دیگر کمی متفاوت است. در این رستوران غذاها توسط ربات هوش مصنوعی AI سرو می شود.

مشتریان نیازی به ارتباط با کارکنان فروشگاه ندارند و از سفارش تا تحویل را تنها با رباتها ارتباط می گیرند. تنها کافیست که بر روی لیست منوی غذا در صفحه لمسی کلیک کنند، هزینه غذا را پرداخت کنند و منتظر باشند تا ربات هوش مصنوعی غذایشان را آماده و به آنها تحویل دهد.

مشتریان در حالیکه منتظر غذای خود هستند، عکس می گیرند یا با کنجکاوی به رباتهای کپسولی شکل خیره می شوند زیرا این رباتهای هوش مصنوعی یادآور شخصیت های محبوب انیمیشن مینیون ها هستند. ترکیب رنگ زرد و سیاه نیز رستوران را شبیه به مغازه اسباب بازی نشان می دهد.

شین هیون سوو کارمند ۳۱ ساله، یکی از مشتریان رستوران می گوید: تا بحال چنین رباتهای سرگرم کننده و جذابی ندیده بودم.

ربات هوش مصنوعی AI چگونه غذا را سرو می کند؟

ربات هوش مصنوعی AI

طبق گفته مدیر رستوران، هنگامیکه مشتری سفارش می دهد، این سفارش به صورت اتوماتیک به آشپزخانه رستوران ارسال می شود و در آنجا یک ماشین اتوماتیک پخت و پز قرار دارد که غذاها را می پزد.

یک کارمند انسانی نیز در آنجا کار می کند و قبل از اینکه غذا بپزد و برای سرو به ربات هوش مصنوعی AI تحویل داده شود، به آنها مواد افزودنی اضافه می کند.

مشتری می تواند بدون تماس مستقیم با کارکنان رستوران، غذا را تحویل بگیرد. رباتهای هوش مصنوعی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسیار مناسب هستند.

برنامه رستوران به این صورت است که از ساعت ۹ شب به بعد تحویل غذا را انجام می دهد. البته یک بخش کافی شاپ هم دارد که در آنجا تنها نوشیدنی تهیه می شود.

در کره جنوبی آمار مبتلایان به بیماری کرونا بالا رفته، به همین دلیل بخش دولتی و خصوصی سعی می کند تا ارتباط مستقیم افراد را با یکدیگر تا حد امکان کاهش دهد.

طبق گزارشات شرکت مواد غذایی کره جنوبی، ۵۸% مردم از این رستوران سفارشات خود را انجام می دهند.

شرکت بزرگ فناوری اطلاعات کره جنوبی KT با زنجیره رستوران های خانوادگی Mad for Garlic برای ساخت و تولید رباتهای هوش مصنوعی سرویس دهنده، همکاری کرده است.

با استفاده از فناوری نقشه برداری سه بعدی، ربات برای رسیدن به مقصد خود می تواند آزادانه از میان خطوط باریک بین میزها حرکت کند و از برخورد با موانع نیز جلوگیری کند. همچنین هر ربات هوش مصنوعی AI می تواند در هر زمان به چهار میز سرویس دهد.

کودکان نیز به این رباتهای هوش مصنوعی علاقه دارند و مردم نیز برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا دوست دارند که غذایشان را از طریق این رباتها تحویل بگیرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید