ربات BRUIE در فضا

0
278

ربات BRUIE یک ربات مستقل جدید که توسط مهندسان ناسا ساخته شده و توسط تیمی از محققان از جمله مهندس دانشگاه استرالیا غربی در قطب جنوب مورد آزمایش قرار گرفته و قرار است که به فضا ارسال شود تا به دنبال نشانه های زندگی در جهان های فراتر از زمین تحقیق و جستجو کند.

طبق گفته دکتر Dan Arthur ، “ربات BRUIE قبلاً برای تحقیقات در قطب جنوب و در دماهای بسیار سرد و یخبندان به زیر یخ ها فرستاده شده و کاملاً موفقیت آمیز بوده است”.

مشخصات ربات BRUIE

ربات BRUIE یک شناور مستقل با دو چرخ است و اساساً برای حرکت در زیر سطح پوسته یخ طراحی شده و از تجهیزاتی ساخته شده تا بتواند ترکیباتی که مورد علاقه فضانوردان هستند را تشخیص دهد.

محققان قبلاً آزمایشاتی را بر روی این ربات در قطب شمال و آلاسکا انجام داده اند، تا مطمئن شوند که برای انجام مأموریت های فضایی مناسب است.

چگونگی ساخت BRUIE

ساخت و برنامه نویسی ربات ، ماه ها زمان برده و برای ارزیابی و تست، آن را به مکان های زیادی برده اند تا از صحت عملکرد آن مطمئن شوند.

دکتر Dan Arthur می گوید: “ما از همکاری با متخصصان استرالیایی لذت بردیم و البته غرب استرالیا مکان منحصر به فردی برای ساخت و توسعه رباتهای خودرو و مستقل همچون ربات BRUIE می باشد و از موقعیت مکانی عالی برای تست عملکرد اینگونه رباتها نیز برخوردار است”.

مأموریت ربات BRUIE چیست؟

علاوه بر اینکه محققان از ربات BRUIE در فضا برای انجام تحقیقات فضایی استفاده می کنند، در زمین نیز برای انجام تحقیقات اقیانوس شناسی به کار می رود.

در اواسط سالهای ۲۰۲۰ ، ناسا ماموریت بین سیاره ای Europa Clipper را آغاز خواهد کرد، مداری که به دور سیاره ی مشتری می چرخد و قرار است به کمک BRUIE تصاویر علمی و داده هایی از زیر پوسته یخی ماه به دست آورند تا در صورت امکان، نشانه های حیات را بر روی ماه کشف کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید