ربات Pepper وارد هتل توکیو می شود

0
545
ربات Pepper

عموماً بیماران مبتلا به ویروس کرونا تنها در بیمارستانها قرنطینه می شوند در حالیکه اخیراً هتل توکیو بیمارانی که کرونای خفیف گرفته باشند را می پذیرد و در این هتل یک ربات انسان نما به نام ربات Pepper وجود دارد تا به بیماران رسیدگی کند، به آنها روحیه و انرژی مثبت دهد و همچنین رعایت موارد بهداشتی را به آنها هشدار دهد.

Pepper چه پیام هایی می دهد؟

“شما نمی توانید با معده خالی با ویروس کرونا بجنگید. لطفا خوب بخورید تا سلامت بمانید” از جمله پیام هایی است که ربات Pepper به بیماران مبتلا به کرونا در هتل توکیو منتقل می کند.

دولت توکیو برای امنیت و سلامت بیشتر بیماران مبتلا به کرونا، با چند هتل قرار داد بسته است تا بیمارستانها خلوت شوند و به این ترتیب امنیت پزشکان و پرستاران نیز بیشتر حفظ شود.

مشخصات ربات Pepper

ربات Pepper یک ربات انسان نمای سفید رنگ با چشمانی گرد است که یک تبلت در جلوی آن قرار دارد و هنگام خدمت رسانی به بیماران، یک ماسک نیز بر صورت خود دارد.

سخنگوی دولت توکیو، Naoko Kubota ، به خبرنگاران گفته است: “بیماران به مدت دو هفته در قرنطینه هستند و ما برای اینکه به بیماران احساس راحتی ذهنی بیشتری بدهیم، از یک ربات پذیرش استفاده کرده ایم.

دولت توکیو تاکنون با پنج هتل معامله کرده و حدود ۲،۸۰۰ اتاق را برای بیماران مبتلا به کرونا تهیه کرده است.

Kan Kiyota  مدیر بازاریابی SoftBank می گوید: از آنجا که بیماران به COVID-19 آلوده شده اند، امکان برقراری ارتباط نزدیک افراد با آنها وجود ندارد.

وظایف ربات Pepper

ربات Pepper در هتل موظف است که به بیماران یادآوری کند که غذای سالم بخورند و به همراه خود الکل وارد هتل نکنند.

ربات انسان نما

“در چنین شرایطی است که رباتها وارد زندگی انسانها می شوند.”

انتظار می رود که ربات Pepper و یک ربات پشتیبان دیگر، هنگام پذیرش بیماران و در طول وعده های غذایی با بیماران ارتباط برقرار کنند و پیام های اطمینان بخشی از جمله “همه ما از شما حمایت می کنیم” ، “ما در خدمت شما هستیم” و “لطفا تا زمانیکه اینجا هستید تنها استراحت کنید تا بهبودی کامل بیابید!” را به بیماران می گویند.

این ربات چهارپا همچنین هشدارهایی از جمله “لطفاً الکل را وارد ساختمان نکنید” و “سریعترین راه برای بهبودی این است که به جای غذاهای مورد علاقه خود، یک وعده غذایی متعادل و سالم بخورید” را به بیماران می دهد.

چه خدماتی در هتل توکیو ارائه می شود؟

این هتل علاوه بر ربات Pepper همچنین یک ربات نظافتچی استخدام کرده تا لابی هتل را بدون کمک انسان تمیز کند.

در سرتاسر جهان، رباتها برای نبرد با همه گیری ویروس کرونا با ضد عفونی کردن مکانهای عمومی، تحویل غذا درب منازل و انجام معاینات سلامتی به کار گرفته می شوند.

در هتل توکیو، پزشکان و پرستاران مسئولیت مراقبت های بهداشتی را بر عهده دارند، از جمله کنترل درصد اکسیژن خون و دمای بدن بیماران که دو بار در روز انجام می شود.

ژاپن تاکنون در مقایسه با مناطقی از اروپا و ایالات متحده شیوع نسبتاً کمتری داشته بطوریکه نزدیک به ۱۴٫۳۰۰ بیمار مبتلا و ۴۳۲ فوتی داشته است، اما انتظار می رود تا ماه آینده این روند متوقف شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید