رزین اپوکسی عایق الکتریکی Electrolube : برای محافظت از باتریها

0
411
رزین اپوکسی عایق الکتریکی شرکت Electrolube

شرکت انگلیسی الکترولب (Electrolube) تولید کننده قطعات الکترونیکی، چند رزین اپوکسی عایق الکتریکی برای محافظت از باتریها تولید کرده است که شامل زیر می باشد:

  • رزین حرارتی غیر سیلیکونی HTCPX
  • اپوکسی حرارتی رسانای ER2221
  • رزین پلی اورتان نرم UR5044

به گفته این شرکت، ” اجرای مدیریت حرارتی به طور قابل توجهی موجب بهبود عملکرد باتری، ایمنی، قابلیت اطمینان و افزایش طول عمر باتری می شود، به ویژه با توجه به روند افزایشی به سمت باتریهای ظرفیت بالا و شارژ سریع، بسیار مفید خواهد بود.”

رزین اپوکسی عایق الکتریکی HTCPX

HTCPX از پودرهای اکسید فلز، سرامیک و روغن غیر سیلیکونی تشکیل شده است، به همین دلیل دارای رسانایی حرارتی ۳٫۴W/m.K می باشد. HTCPX یک عایق الکتریکی نیز می باشد تا از نشت جریان هنگامیکه خمیر با سایر قسمتها تماس پیدا می کند، جلوگیری کند.

دمای عملکردی آن ۵۰- تا ۱۸۰+ درجه سانتی گراد می باشد و دارای ویژگی های پر کننده شکاف، مقاومت در برابر لرزش، درجه سمی بودن پایین و مقاومت در برابر تغییر شکل دادن می باشد.

اپوکسی حرارتی رسانای ER2221

ER2221 یک نوع رزین اپوکسی عایق الکتریکی با ویسکوزیته پایین (تغییر شکل پذیری پایین) و سیاه رنگ است و برای محافظت از سلولهای دورن باتری اتومبیلها به کار می رود.

دارای تأییدیه UL94 V-0 است و قابلیت تحمل دماهای بالا برای مدت زمان طولانی را دارد. دارای دمای عملکردی تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد می باشد و توانایی چسبندگی و حفظ ویژگیهای خود را در طول چرخه حرارتی (تبدیل جامد به مایع و بالعکس) دارد. رسانایی آن ۱٫۲W/m.K می باشد.

رزین اپوکسی عایق الکتریکی UR5044

رزین UR5044 به منظور تعمیر آسان و کار مجدد طراحی شده است. این ماده از فاکتورهای محیطی مختلف محافظت می کند. انعطاف پذیری و نرمی این رزین سبب شده تا در برابر شوک و لرزش مقاوم باشد، به همین دلیل در باتریهایی که در معرض شوک و لرزش هستند، کاربرد دارد.

این شرکت همچنین خمیر سیلیکون حرارتی GF300 و GF400 را برای استفاده در باتریها ارائه کرده است. این شرکت در انگلستان، چین و هند نیز شعبه دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید