ساخت پسورد امن دیجیتالی هشت رقمی با میکروکنترلر آردوینو

0
568
ساخت پسورد امن دیجیتالی هشت رقمی

در این پروژه می خواهم پسورد امن دیجیتالی هشت رقمی را با استفاده از ماژول آردوینو و یک نمایشگر LCD و صفحه کلید ۴X3 طراحی کنم.

چگونه برنامه پسورد امن دیجیتالی هشت رقمی را پیاده سازی کنیم؟

طراحی پسورد امن دیجیتالی هشت رقمی باید شرایط زیر را داشته باشد:

۱) اگر کاربر سعی کند که تعداد کمتر از هشت رقم را وارد کند، برنامه پاسخ نامعتبر بودن پسورد را بدهد و از شما بخواهد که دوباره رمز را وارد کنید.

۲) اگر کاربر سعی کند که تعداد رقم بیشتر از هشت عدد را وارد کند، برنامه عمل خاصی انجام نمی دهد و منتظر می ماند تا کاربر کلید enter یا clear را فشار دهد.

۳) اگر کاربر هنگام ورود پسورد غلطی را وارد کند، به راحتی بتواند آن را با کلید clear پاک کند و پسورد جدید را وارد کند.

۴) پس از وارد کردن پسورد، برنامه بلافاصله آن را قبول کند و اجازه دسترسی بدهد یا اینکه پسورد را رد کند و اجازه دسترسی ندهد.

با استفاده از توابع و کدهای از قبل نوشته شده، توانستم که این برنامه را پیاده سازی و اجرا کنم.

کد نویسی برنامه پسورد امن دیجیتالی هشت رقمی

برای ساخت پسورد امن هشت رقمی از سه کتابخانه Keypad ، Wire و LiquidCrystal_I2C استفاده کنید. ابتدا باید این کتابخانه ها را دانلود و نصب کنید.

همچنین این برنامه به شما این امکان را می دهد تا هر پسوردی که بخواهید برای آن قرار دهید.

همچنین در برنامه توضیحاتی برای هر خط کد قرار داده ام.

تنظیمات صفحه کلید برای یک صفحه کلید ۴X3 طراحی شده که در آن به جای کلید “*” (ستاره) کلید “CLEAR” و به جای کلید “#” (هشتگ) کلید “ENTER” قرار گرفته است.

برای ساخت یک پسورد امن هشت رقمی شما می توانید از هر نوع صفحه کلیدی اعم از ۴×۳ یا ۴×۴ استفاده کنید. اما دقت کنید که باید بر اساس ویژگیهای صفحه کلید مورد استفاده، تنظیمات آن را انجام دهید.

دستگاه چگونه عمل می کند؟

هنگامیکه یک پسورد امن هشت رقمی وارد می کنید، برنامه رمز وارد شده را با پسورد اصلی بررسی و مقایسه می کند. این تابع تنها یکی از دو عمل ” CLEAR ” و ” ENTER ” را می پذرید. کلید ” CLEAR ” برای پاک کردن پسورد و شروع دوباره برنامه به کار می رود و کلید ” ENTER ” که رشته پسورد را وارد تابع مقایسه ای می کند. کلیدهای عددی در این تابع غیر فعال هستند.

اگر پسورد ورودی کاربر با پسورد اصلی یکسان باشد، برنامه یک پیغام مبتنی بر “دسترسی پذیرفته شد” می دهد. اگر رشته پسورد ورودی کاربر با رشته اصلی یکسان نباشد، برنامه یک پیغام مبتنی بر “دسترسی پذیرفته نمی شود” می دهد.

هر زمانی که بخواهید می توانید کلید “CLEAR” را برای اجرای تابع مورد نظر فشار دهید تا رمز قبلی را پاک کنید و رمز جدید را وارد کنید.

هنگامیکه کاربر رمزی کمتر از هشت رشته وارد می کند، برنامه پیغامی مبنی بر “ورود نامعتبر” می دهد و از ابتدا شروع می شود.

امیدوارم از اجرای این پروژه لذت برده باشید!

کد پروژه

دانلود کد پروژه ساخت پسورد امن هشت رقمی

قطعات مورد نیاز

۱x Arduino UNO & Genuino UNO

۱x Tegg 3×4 Keypad

۱x KEYESTUDIO 1602 LCD with I2C backpack

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید