اولین سرویس ناوبری GNSS برای سیگنال باند L

0
462
سیستم ناوبری GNSS برای سیگنال باند L

اولین سرویس ناوبری GNSS برای سیگنال باند L در آمریکای شمالی و اروپا راه اندازی شده است. این تکنولوژی سبب شده تا سیستم ناوبری اتومبیل های اتوماتیک به خوبی عمل کند.

در صورتیکه سیگنال اینترنت موبایل یا پوشش GSM (یک استاندارد جهانی برای ارتباطات موبایل) در دسترس نباشد، تکنولوژی سیگنال باند L از طریق دو ماهواره، افزونگی داده های PPP-RTK (افزونگی داده ها زمانی رخ می دهد که داده های یکسان تکراری داشته باشیم) را به صورت بلادرنگ از طریق تعویض خودکار آنها به داده دوم فراهم می کند. این تعویض خودکار به طور قابل توجهی قابلیت اطمینان را برای کاربردهای مهم مانند اتومبیل های اتوماتیک بهبود می دهد.

کاربردهای سیگنال باند L

سیگنال باند L در قالب (فرمت) SPARTN منتقل می شود که به طور خاص برای توزیع های ماهواره ای مبتنی بر IP ساخته شده است. این تکنولوژی برای کاربردهای امنیتی در اتومبیل ها (مانند V2X (تکنولوژی است که اجازه می دهد تا وسایل نقلیه در ترافیک با اجسام متحرک ارتباط بگیرد) و رانندگی خودکار (AD/ADAS: سیستمی که به راننده هنگام رانندگی و پارک کردن اتومبیل کمک می کند))، حمل و نقل دریایی، صنعت، رباتیک و پهبادها بسیار با ارزش است.

پوشش پرتوی ماهواره سیگنال باند L در دسامبر ۲۰۲۰ در دسترس قرار می گیرد. سرویس Sapcorda با تقویت ایمنی و دقت (SAPA) جریان داده ای صحیح SAPA Basic و SAPA Premium را توزیع می کند.

ویژگی های سیگنال باند L

  • ۹۹٫۹% دسترسی به سرویس و خدمات با همگرایی سریع و دقت کمتر از ۱۰ سانتی متر که دقت لازم برای کاربردهای حیاتی و امنیتی را ایجاد می کند.
  • در صورت عدم اتصال به اینترنت، افزونگی از طریق جریان داده ای دوگانه ایجاد می شود که موجب توزیع جریان بی وقفه می شود.
  • مدولاسیون با استفاده از دمدولاتور باند L انجام می گیرد که طراحی سخت افزاری را ساده می کند و هزینه تهیه قطعات را نیز کاهش می دهد.
  • دسترسی به خدمات در آمریکای شمالی و اروپا به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا از خدمات سرویس ناوبری GNSS بهره مند شوند.
  • در قالب کانال های انتقال IP (SPARTN) توزیع می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید