سنسور بی سیم wireless IoT

0
828
سنسور بی سیم ( wireless ) IoT

شرکت Advantech خبر از انتشار جدیدترین سنسور بی سیم IoT داده است. این سنسورها فشرده هستند و اندازه کوچکی دارند و اصلاحاً به آن LPWAN wireless گفته می شود و در واقع LPWAN  به معنای شبکه های گسترده می باشد. این سنسور بی سیم شامل دو گرهWISE-2210 CT  و WISE-2211 wireless sensor است که امکان انتقال داده در فواصل دور را ممکن می سازد و همچنین مصرف انرژی آن بسیار کم است. بنابراین برای مدیریت مصرف انرژی، اندازه گیری انرژی و تحلیل کارایی تجهیزات، بسیار مناسب است.

سنسور بی سیم WISE-2210 و WISE-2211

سنسور بی سیم WISE-2210 و WISE-2211 در محیط های بزرگ، مانند کارخانه ها، انبارها و صنایع سنگین، انرژی برق خود را به صورت خودکار تامین می کند و همچنین می تواند داده ها را تا ۵۰۰ متر انتقال دهد. این سری از سنسورهای بی سیم WISE می توانند پوشش عالی، نفوذ بهتر و تداخل کمتر سیگنال در مقایسه با ۲٫۴ گیگاهرتز، را بدون دردسر ارتباطات پیچیده و سیم کشی برق، ارائه دهند. این سنسور دارای ظرفیت های مختلف دستیابی به اطلاعات است. گره WISE-2210 ، کنترل از راه دور جریان برق ماشن آلات را ارائه می دهد و گره WISE-2211 ، داده هایی مانند دما، رطوبت و سطح فشار آب را جمع آوری می کند.

گره WISE-2210 یکپارچه سازی کامل و مستقیم با مبدل های جریان (CT) را ارائه می دهد و سبب می شود تا سطح جریان برق ماشین آلات به راحتی سنجیده شود. با بکارگیری لوازم جانبی مبدل های جریان شرکت Advantech ، کاربران می توانند مدیریت انرژی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند و کارایی تجهیزات مهم را تحلیل و بررسی کنند.

سنسورهای WISE-2210/2211 و WISE-4210-AP

عملکرد سنسور بی سیم WISE-2210/2211 همراه با WISE-4210-AP روش خوبی برای اتصال دستگاه ها به cloud یا ابر هستند. با پشتیبانی پروتکل Modbus ، MQTT و پروتکل تحت وب RESTful، می توان ضمن کاهش سرمایه گذاری برای نیروی انسانی، داده های مرتبط یا  relevant data  مربوط به بانک اطلاعاتی ( database ) ، SCADA یا ابر( cloud ) را به راحتی و بسیار سریع به روز رسانی کرد. انتقال داده ها از گرهWISE 2210/2211 به WISE-4210-AP امکان مدیریت همزمان تا حداکثر ۶۴ گره را فراهم می آورد و همچنین مدیریت زیرساخت های کلیدی را ساده می کند و فضای نصب را به حداقل می رساند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید