سنسور سیگنال کاندیشنر ZSSC3240 : مناسب برای IoT

2
429
سنسور سیگنال کاندیشنر ZSSC3240

شرکت الکترونیکی Renesas از سنسور سیگنال کاندیشنر ZSSC3240 به عنوان جدیدترین این نوع سنسورها رونمایی کرده است. آی سی ZSSC3240 برای کاربردهایی همچون سنسورهای سنجش فشار مقاومتی و دماسنج مادون قرمز پزشکی طراحی شده است. به گفته شرکت Renesas، این سنسور بالاترین کارایی را در نوع خود دارد و سرعت مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC) آن تا حداکثر ۲۴ بیت است.

کاربرد سنسور سیگنال کاندیشنر ZSSC3240

با داشتن مشخصه انعطاف پذیر و طیف وسیعی از رابط های خروجی، سنسور ZSSC3240 تقریباً می تواند برای انواع مقاومتها و سنسور ولتاژ مطلق مورد استفاده قرار گیرد و کاربران را قادر می سازد تا پلتفرم های کامل سنسورها را با استفاده از یک سنسور سیگنال کاندیشنر توسعه دهند. داشتن این ویژگی ها و سایز کوچک آن موجب شده تا استفاده از این سنسور برای دستگاههای مبتنی بر سنجش به کار رفته در صنعت، مصرفی و بازار تجهیزات پزشکی همچون فرستنده های فشار صنعتی، سنسورهای HVAC، ترازو، دستگاه های اتوماسیون کارخانه، کنتورهای هوشمند و مانیتورهای سلامت هوشمند، انتخاب مناسبی باشد.

ویژگی رابط های سنسور ZSSC3240

اجزای مبتنی بر سنجش مبتنی بر میکرو ماشین و سیلیکون، اغلب سیگنالهای غیر خطی و بسیار کوچکی تولید می کنند و به تکنولوژی های خاصی برای تبدیل سیگنال سنسور به یک خروجی خطی شده نیاز دارند. سنسور سیگنال کاندیشنر ZSSC3240 ، طراحی و تولید رابط های سنسور را با تولید قابل برنامه نویسی، دقت بالا، توابع کمیتی گسترده ترکیب شده با قدرت، الگوریتم های تصحیح دیجیتال و مرتب سازی خطی ساده می کند. کارایی بالا، ساختار front end انعطاف پذیر و گزینه های خروجی آنالوگ، امکان طراحی یک سنسور ساده را تنها با استفاده از یک آی سی فراهم کرده است. این مسأله سبب شده تا مشتریان قیمت این آی سی را با توجه به ویژگی های گسترده ای که دارد، مورد سنجش قرار دهند.

مشخصات سنسور سیگنال کاندیشنر

  • دقت بالا برای نتایج سنسور با سرعت حداکثر ۲۴ بیت برای تبدیل ورودی به دیجیتال
  • پشتیبانی آنالوگ با بهره بالای حداکثر ۵۴۰ ولت در هر ولتاژ
  • استفاده از DSP 26 بیتی تجمیع شده برای کالیبراسیون سنسور با دقت بالا
  • ۴-۲۰ میلی آمپر جریان خروجی حلقه، خروجی های ولتاژ آنالوگ و رابط های دیجیتالی همچون I2C، SPI و OWI
  • قابلیت عیب یابی چیپ برای کاربردهای پزشکی و امنیتی

آی سی ZSSC3240 در اندازه ۴×۴ میلی متر، در پکیج ۲۴-lead QFN در دسترس می باشد. همچنین در فرمت bare die نیز موجود است.

2 دیدگاه‌ها

    • سلام دوست عزیز
      شما می توانید در فروشگاه های آنلاین و سایت های معتبر در گوگل سرچ کنید و اگر موجود باشد، این سنسور را خریداری کنید…البته فکر می کنم که هنوز این تکنولوژی وارد ایران نشده ولی بزودی وارد خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید