سنسور فاصله سنج پوشیدنی Lopos : توسط سازمان Imec

1
603
سنسور فاصله سنج پوشیدنی Lopos

سازمان Imec یک سنسور فاصله سنج پوشیدنی به نام Lopos تولید کرده که دارای زنگ هشدار و یک LED است و زمانیکه افراد فاصله اجتماعی را رعات نکنند هشدار می دهد. این دستگاه برای جلوگیری از همه گیری ویروس COVID-19 و فعالیت دوباره کمپانی ها و افراد در مدت زمانی است که این بیماری به شدت در حال گسترش می باشد.

ویژگی سنسور فاصله سنج پوشیدنی Lopos

این سنسور فاصله سنج پوشیدنی حریم خصوصی افراد را تضمین می کند. بعد از آزمایش موفقیت آمیز Lopos در شرکتهای کوچک، حال به تولید انبوه رسیده است.

همچنین این سنسور به صورت کاملاً مستقل عمل می کند و به سرور، gateway یا وسیله ارتباطی دیگری نیاز ندارد و نیازی نیست که افراد داده و اطلاعاتی از خودشان وارد این دستگاه بکنند.

سنسور فاصله سنج پوشیدنی Lopos مبتنی بر فناوری UWB می باشد. این تکنولوژی یک فاصله امن و بسیار دقیق (با کمتر از ۱۵ سانتی متر خطا) را اندازه گیری می کند. هنگامیکه دو شخصی که Lopos را بر تن دارند به یکدیگر نزدیک می شوند، فاصله دقیق بین دو سنسور اندازه گرفته می شود و در صورتیکه فاصله آنها از حد مجاز (۱٫۵ متر) کمتر باشد، زنگ هشدار به صدا در می آید.

عملکرد سنسور فاصله سنج پوشیدنی Lopos

هنگامیکه افراد این دستگاه را به تن دارند و فاصله اجتماعی شان را رعایت نکنند، چراغ ال ای دی که در Lopos  قرار گرفته چشمک می زند و زنگ هشدار آن به صدا در می آید.

کارشناس ارشد پروژه Lopos می گوید: مساله حفظ فاصله اجتماعی در دوران COVID-19 که توسط سازمان جهانی بهداشت و دولتها تعیین شده بسیار مهم است. این سنسور فاصله سنج پوشیدنی یک راه حل مناسب و قطعی برای رعایت فاصله اجتماعی افراد خصوصا در شرکتها و سازمانها می باشد. افراد به راحتی می توانند آن را با یک گیره به دور کمر خود ببندند و مطمئن باشند که فاصله اجتماعی را رعایت می کنند.

Lopos در بازار

اکنون این سازمان تولید این فاصله سنج را افزایش داده تا پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشد. شرکتهای بزرگ که در دوران کرونا فعالیت خود را شروع کرده اند، بیشترین درخواست را برای این محصول داشته اند.

یک دیدگاه

  1. 😐😐 مردم با چه ایده های پیش پا افتاده ای پول در میارن . یعنی اینو من میخاستم بسازم حتی به عنوان پروژه کاردانی هم ازم قبول نمیکردن🥲🥲

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید