سنسور نیرو خطی میکرو HSFPAR007A توسط Alps

0
614
سنسور نیرو HSFPAR007A

کمپانی Alps سنسور نیرو میکرو HSFPAR007A به اندازه (۰٫۶۸×۰٫۸۵×۱٫۵۰ میلی متر) را برای اندازه گیری نیرو بر روی سطح تولید کرده است.

این شرکت قصد دارد که سنسور HSFPAR007A را برای طراحی تولید کند. این مدل از مدلی با سایز بزرگتر که در اوایل امسال به نام HSFPAR004A به اندازه (۲ x 1.6mm) ارائه شد، برگرفته شده است.

ویژگی های سنسور نیرو HSFPAR007A

محصول جدید به اندازه ای کوچک است که می توان آن را در قلم هوشمند موبایل ها قرار داد. با بزرگ شدن صفحه نمایش موبایل ها و تبلت ها تقاضا برای استفاده از قلم هوشمند بالا رفته است. نمایشگرهای بزرگ موجب ایجاد برنامه های طراحی حرفه ای تر برای موبایلها و تولید قلم های هوشمند متنوع تر و دقیق تری شده است.

شرکت Alps Alpine سنسور نیرو HSFPAR004A را در سال ۲۰۱۹ تولید کرد که در نوک قلم هوشمند تبلت ها قرار گرفت تا طراحی های حرفه ای تر و با جزئیات بیشتری را متناسب با فشار وارد شده به قلم به ارمغان آورد که بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفت.

چالش های HSFPAR007A

گراف سنسور نیرو Alps

چالش های موجود برای HSFPAR007A در نوک قلم هوشمند، شامل ترکیب حساسیت و خطی بودن در برابر ضربه و مقاومت در برابر اضافه بار است.

شرکت ادعا می کند که این سنسور نیرو می تواند ۱۰mN تا ۸N را با ویژگی ۲% خطی بودن اندازه بگیرد و همچنین دارای طول عمر یک میلیون چرخه (در ۸ نیوتون) است و می تواند ۵۵ نیوتن اضافه بار را نیز تحمل کند.

ولتاژ تأمین آن ۱٫۵ تا ۳٫۶ ولت می باشد و ولتاژ خروجی آن ۲٫۵ میلی ولت است.

کاربرد سنسور نیرو HSFPAR007A

به گفته این شرکت: این سنسور نیرو بسیار کوچک به دلیل طراحی به صورت توزیع بار، دارای قابلیت مقاومت در برابر ضربه فوق العاده ای است و ساختار آن به صورتی است که تحت تأثیر میدانهای مغناطیسی یا الکتریکی خارجی قرار نمی گیرد.

این سنسور را برای صفحات لمسی یا خازنی، در نوک یک قلم هوشمند قرار می دهند تا مقدار نیروی وارد شده را اندازه گیری بکند یا عملکرد تصادفی را تشخیص دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید