سنسور گاز ZMOD4410 : پلتفرم سنسور هوش مصنوعی

0
724
سنسور گاز ZMOD4410

Renesas Electronics کمپانی ژاپنی تولید کننده قطعات نیمه هادی، سنسور گاز ZMOD4410 مبتنی بر  پلتفرم هوش مصنوعی را برای سیستم های تهویه، کنترل و نظارت بر حمام و کنترل کیفیت هوا ارائه کرده است.

این سنسور پیشرفته از سیستم عامل آموزش شبکه عصبی بر روی میکروکنترلرهای مختلف همانند میکروکنترلر Renesas RL78 تشکیل شده تا نتایج اندازه گیری دقیق تری را ارائه دهد. با استفاده از این قابلیت جدید، سنسور گاز ZMOD4410 نه تنها گازهای دارای بو که در یک اتاق محصور هستند را با دقت بالاتر تشخیص می دهد، بلکه می تواند تفاوت بین بوی گوگرد و اتانول را نیز از یکدیگر تمییز دهد. این قابلیت های جدید برای اولین بار در سیستم عامل مبتنی بر هوش مصنوعی شرکت renesas اعمال شده است.

ویژگی های سنسور گاز ZMOD4410

سنسور گاز ZMOD4410

پلتفرم قابل تنظیم ZMOD شرکت Renesas انعطاف پذیری بیشتری در طراحی برای سیستم های سنجش هوشمند فراهم می کند، به روزرسانی های سیستم عامل را امکان پذیر می کند و قابلیت های نرم افزاری جدید همچون اندازه گیری انتخابی برای تشخیص ترکیبات آلی فرار (مواد شیمیایی آلی که دارای فشار بخار بالا در دمای معمولی اتاق هستند) را ایجاد می کند.

به روزرسانی های نرم افزاری، اندازه گیری کیفیت هوای داخل اتاق (IAQ) را با استفاده از راهنمای بین المللی ایجاد می کند، مشتریان می توانند VOC کلی (ترکیبات آلی فرار) و کیفیت هوای داخل (IAQ) را در محدوده ppm پایین اندازه گیری کند. دقت و استحکام بالاتر، کربن دی اکسید تخمینی (eCO2) بهبود یافته ای را تولید می کند. سیستم عامل هوش مصنوعی ZMOD4410 بر روی میکروکنترلر Renesas RL78 پیاده سازی شده است، هر چند می تواند بر روی هر سیستم عامل Renesas دیگری همچون RE، RA یا RX  نیز اجرا شود.

کاربردهای سنسور گاز ZMOD4410

سنسور گاز ZMOD4410 با داشتن ویژگی هایی همچون قابلیت برنامه ریزی، استحکام بالا و دقت بالا در اندازه گیری و سنجش گازهای آلی موجب شده تا برای کاربردهای IAQ همچون سیستم های هوشمند تهویه هوا و سوئیچ ها و چراغهای حمام بسیار مناسب باشد. ماژول ZMOD4410 مبتنی بر اکسید فلز (MOx) است و هر سنسور از نظر الکتریکی و شیمیایی آزمایش شده است تا قابلیت استحکام آن تضمین شود. این مساله برای تولید کنندگان بسیار حائز اهمیت است. این سنسورها برای دستیابی به بالاترین قابلیت اطمینان در کاربردهای سخت از مقاومت بسیار بالایی در برابر سیلوکسانها برخوردار هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید