سیم کارت eSIM : دستگاههای IoT در سراسر جهان را پوشش می دهد

0
348
سیم کارت eSIM در شبکه eSIM IoT

کمپانی Infineon سیم کارت eSIM  را برای دستگاه ها و برنامه هایی که در شبکه IoT متصل هستند ارائه کرده است. شبکه های سلولی یا تلفن همراه بنای اصلی در ارتباط میلیون ها دستگاه و موبایل متصل در شبکه اینترنت اشیا می باشند. ماژول eSIM IoT برای توسعه شبکه اینترنت اشیا ساخته شده به طوریکه دستگاهها را در یک بستر کاملاً امن بهم متصل می کند.

ماژول جدید Connect OC1110 OPTIGA ، سیم کارتهای eSIM IoT مبتنی بر سخت افزار امنیتی پیشرو، یکپارچه با پوشش سلولی و پشتیبانی از موبایلها که بیش از ۲۰۰ کشور را بهم متصل می کند. Infineon با همکاری کمپانی Tata قصد دارند تا برای تولید دستگاه های خود از پلتفرم IoT و با استفاده از فناوری جدید سیم کارت eSIM آنها را در بستر اینترنت اشیا بهم متصل کند.

کاربرد سیم کارتهای eSIM IoT

طبق تحقیقات ABI انتظار می رود تمام سیم کارتهای eSIM برای کاربردهای M2M (اتصال دستگاهها به یکدیگر) مانند پیگیری دارایی و رصد نمودارهای مالی، مدیریت انرژی یا سلامت موبایل با نرخ رشد سالانه ۱۸% از ۱۰۱ میلیون در سال ۲۰۱۹ تا ۲۳۲ میلیون در سال ۲۰۲۴ رشد چشمگیری خواهد کرد.

مزایای سیم کارت eSIM در شبکه IoT

Infineon می گوید: Connect OC1110 OPTIGA نصب و مدیریت آسان دستگاههای IoT که در شبکه اینترنت اشیا متصل هستند را امکان پذیر می کند. با پیاده سازی سیم کارت eSIM ، تولید کنندگان دستگاه می توانند به جای اینکه نسخه های خاصی را برای بازارهای خاص عرضه کنند، محصولات قابل استفاده در سراسر جهان را تحویل دهند. از نظر اقتصادی هزینه ها کاهش می یابد، محصولات به سادگی مدیریت می شوند و زمان تولید تا عرضه به بازار محصولات به شدت کاهش می یابد.

سیم کارتهای eSIM چه امکاناتی را ارائه می دهند؟

سیم کارت eSIM این امکان را به تولیدکنندگان می دهد تا در سراسر جهان، داده های IoT خود را در یک بستر امن و به صورت یکپارچه و قابل اعتماد ضبط، انتقال و مدیریت کنند. همچنین، با تشکر از شرکت ارتباطی Tata که با وجود ۶۴۰ اُپراتور شبکه تلفن همراه در سراسر جهان این امکان را به تولید کنندگان می دهد تا اتصالات دستگاهها در کشورهای مختلف را به راحتی مدیریت کنند و تنها با بستن یک قرارداد جهانی اتصال در شبکه با شرکت ارتباطی Tata تمام دستگاههای خود را در سراسر جهان بهم متصل کنند. از جمله این کاربردها، تلماتیک یا ارتباطات از راه دور و برنامه های مدیریت موتور اتومبیل ها، هنگامیکه دستگاهها در مناطق جغرافیایی گسترده قرار داشته باشند، است.

مشخصات سیم کارت eSIM

سیم کارت eSIM با مشخصات سیم کارت از راه دور GSMA مطابقت دارد. اتصال یک یا چندین دستگاه به اینترنت را می توان کاملاً از راه دور از طریق پورتال آنلاین مدیریت کرد. فعالسازی و راه اندازی از راه دور دستگاههای IoT از طریق هوا، یک بستر خودکار و ایمن تری را برای قرار دادن تعداد زیادی دستگاه به صورت آنلاین ایجاد کرده است. همچنین، تولیدکنندگان می توانند ISP محصولات خود را بعد از تولید، حمل و استقرار انتخاب کنند و در طول چرخه عمر دستگاهها آنها را تغییر دهند و سهولت استفاده، انعطاف پذیری در انتخاب اُپراتور شبکه و حجم داده را افزایش دهند.

کنترلر امنیتیSLM97  در هسته اصلی eSIM است. یک سیستم عامل سازگار با عملکرد بالا و GSMA eSIM M2M V3.2 ارائه می دهد و همچنین شبکه های ۲G ، ۳G، ۴G، ۵G، LTE-M و NB-IoT را پوشش می دهد. سخت افزار امنیتی Infineon از سال ۲۰۰۸ برای برنامه های سیم کارت IoT مستقر شده و تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه در این زمینه فعالیت داشته اند. سیم کارت eSIM در کیفیت و فاکتورهای مختلفی ارائه می شود.

ماژول جدید OPTIGA Connect eSIM IoT به صورت پکیج VQFN-8 (MFF2) در بازار موجود است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید