فاصله سنج Distancer : برای جلوگیری از شیوع Covid-19

0
562
فاصله سنج Distancer

شرکت Nordic Semiconductor اعلام کرده که کمپانی PHYTEC با استفاده از ماژول بلوتوث nRF52832 و ماژول فاصله یاب رادیویی UWB (DWM1001C) برای جلوگیری از شیوع ویروس Covid-19 ، فاصله سنج Distancer را تولید کرده است. UWB یک تکنولوژی بی سیم است که داده ها را در فاصله کوتاه ارسال می کند و همزمان موقعیت مکانی داخلی را با دقت بالایی ارائه می دهد.

Distancer چیست؟

PHYTEC نام این دستگاه فاصله سنج را distancer قرار داده است. این دستگاه همانند سنسور فاصله سنج lopos عمل می کند، با این تفاوت که می توان آن را همانند کارت شناسایی به دور گردن انداخت تا افرادی که آن را به دور گردن خود دارند، زمانیکه بهم نزدیک می شوند فاصله دقیق آنها را با خطای کمتر از (۵-۱۰ سانتی متر)  از هم محاسبه کند. این شرکت ادعا می کند که این دستگاه فاصله یاب، کارمندان را از انجام آزمایش های غیر ضروری آسوده می کند و تنها با رعایت فاصله اجتماعی حداقل ۲ متر، احتمال ابتلا به ویروس کرونا را در صورتیکه یکی از کارکنان مبتلا شده باشد، به شدت کاهش می دهد.

لینک دانلود ویدیوی عملکرد Distancer

عملکرد فاصله سنج Distancer

برای اینکه این دستگاه نتیجه بخش باشد، باید تمام کارکنان شرکت که در یک مکان و در کنار هم کار می کنند، از زمانیکه وارد شرکت می شوند تا قبل از اینکه از شرکت خارج شوند، از آن استفاده کنند. این دستگاه به گونه ای طراحی شده که به محض اینکه دو نفر در فاصله کمتر از ۱٫۵ متر از هم قرار بگیرند، به طور اتوماتیک شروع به ضبط کردن می کند و فاصله دقیق آنها از همدیگر را نیز در حافظه فلش ذخیره می کند و داده ها را تنها از طریق ارتباط بی سیم بلوتوث رمزگذاری شده از طریق سرور شرکت Nordic به سرور مشتری می فرستد.

همچنین با استفاده از تکنولوژی بی سیم بلوتوث شرکت Nordic، نرم افزار و سخت افزار تمامی دستگاه های فاصله سنج distancer را در صورت نیاز از طریق فناوری OTA و به صورت بی سیم آپدیت و به روز می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید