ماهواره ICEYE با وضوح بسیار بالا

0
580
ماهواره ICEYE

متخصص تصویربرداری ماهواره ای فنلاندی شرکت ICEYE از آخرین قابلیت تصویربرداری با وضوح ۲۵ سانتی متر با ماهواره های کوچک دیافراگم مصنوعی (SAR) رونمایی کرد. ماهواره ICEYE قابلیت جدیدی را در تصویر برداری از زمین ارائه می دهد.

تصویر بالا نمایش فشرده ای از تصاویر رادار ICEYE است که با وضوح ۲۵ سانتی متر گرفته شده و مخازن نفت در روتردام را نشان می دهد. در گذشته، این میزان وضوح، منحصراً برای فضاپیمای SAR بزرگ و سنتی اختصاص داشت. انتظار می رود در اواسط سال ۲۰۲۰ این میزان وضوح از مدار صورت فلکی برای مشتری های این شرکت موجود باشد.

وضوح داده ها در ماهواره های SAR

طبق تعاریف استاندارد صنعت، وضوح سطح شیب داده های SAR در جهت آزیموت ۲۵ سانتی متر و در جهت دامنه ۵۰ سانتی متر قبل از اعمال تنظیمات سطح زمین است. به گفته این شرکت داده ها با ابزار استاندارد سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) قابل دسترسی خواهد بود.

دکتر مارک ماتوسیان ، مدیر عامل شرکت می گوید: “تصویربرداری مبتنی بر داده های SAR با وضوح بسیار بالا، انتظار مشتریان ما را بالا برده است به طوریکه تصویربرداری با وضوح یک متر با ماهواره ICEYE کنونی نیازشان را مرتفع نکرده و خواهان تصویربرداری با وضوح بسیار بالاتری می باشند.

ویژگی ماهواره ICEYE

تصویربرداری SAR با وضوح ۲۵ سانتی متر از کوچکترین ماهواره های SAR در سطح جهان امکان پذیر است. کاربران با استفاده از ماهواره ICEYE می توانند به امکاناتی همچون تشخیص تغییرات دقیق، طبقه بندی بهتر اشیاء و ردیابی اشیاء بسیار کوچک دست یابند.

ICEYE-X1

این شرکت اولین ماهواره SAR ( ICEYE-X1 ) خود را در ژانویه سال ۲۰۱۸ به فضا پرتاب کرد. این ماهواره قابلیت دستیابی به داده های ۱۰ × ۱۰ متر را دارد، در حالیکه وزن آن ۱۰۰ کیلوگرم (۲۲۰ پوند) است. این ماهواره تجاری می باشد و از سه فضاپیما تشکیل شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید