ماژول قدرت IPM در درایو موتور صنعتی

0
969
ماژول قدرت IPM - IGBT module

شرکت ON Semiconductor  ماژولهای قدرت IGBT خود را برای کاربردهای درایو موتور صنعتی گسترش داده است. این شرکت  NXH25C120L2C2، NXH35C120L2C2 / 2C2E  و NXH50C120L2C2E را معرفی کرد که دارای نسخه های ۲۵ ، ۳۵ و ۵۰ آمپر از ماژول قدرت IPM  برای کاربردهای ۱۲۰۰ ولت می باشد که در تنظیمات Converter-Inverter-Brake (CIB) و Converter-Inverter (CI) وجود دارند.

مشخصات ماژول قدرت IPM  

این ماژولها شامل شش IGBT1200 ولت، شش یکسو کننده ۱۶۰۰ ولت و یک ترمیستور NTC برای نظارت بر سطح دمای سیستم است. نسخه های CIB از یک IGBT 1200 ولت اضافی به همراه یک دیود استفاده می کنند. ماژول های جدید، قالب انتقال قدرت را ارائه می دهند که چرخه طول عمر را برای دما و قدرت افزایش می دهد. سایز ماژول ۷۳mm x 40mm x 8mm است و دارای پین های قابل لحیم کاری می باشد و دارای پین اوت استاندارد برای نسخه های CIB و CI است.

این شرکت همچنین NFAM2012L5B و NFAL5065L4B را ارائه کرده و ماژول قدرت IPM هوشمند را گسترش داده که شامل ولتاژ ۶۵۰V و ۱۲۰۰V و جریان از ۱۰ تا ۷۵ آمپر است. این اینورترهای سه فاز با مدار اتصال کوتاه یکپارچه IGBT ، دیود بازیابی سریع، گیت درایور ، مدارهای بوت استرپ، ترمیستور اختیاری  NTC و محافظت، ماژول های فشرده و با قابلیت اطمینان بالا با مجوز UL 1557 همراه با امتیاز جدا سازی ۲۵۰۰ Vrms / minute را فراهم می کند. این IPM ها دارای لایه مس و سیلیکون هستند که موجب افزایش طول عمر و اتلاف حرارتی می شود.

گیت درایور IGBT

گیت درایور IGBT NCD57000  و NCD57001 با جدا سازی گالوانیک بر روی تراشه و کاهش پیچیدگی سیستم، یک طرح فشرده، کارآمد و مطمئن را ایجاد کرده است. این دستگاه ها به ترتیب ۴ و ۶ آمپر جریان منبع را ارائه می دهند، ضمن اینکه DESAT ، گیره میلر ، UVLO ، Enable  و VREF  رگوله شده را نیز با هم ادغام می کنند.

آمپلی فایر عملیاتی NCS21871 ، که سیگنال دقیق را با ولتاژ ورودی پایین ۴۵ میکرو ولت فراهم می کند و این دقت را از ۴۰ – درجه سانتیگراد تا ۱۲۵ + درجه سانتیگراد با ورودی کم ۰٫۴ میکرو ولت بر درجه سانتیگراد حفظ می کند. این پارامترها آن را برای سنجش جریان کم مصرف ایده آل می کند.

رگولاتور NCP730 LDO با دقت ولتاژ خروجی ۱% ±  ، مقدار ۱۵۰mA را می فرستد و دارای ولتاژ ورودی ۲٫۷ تا ۳۸ ولت می باشد. در شرایط سرکوب جریان ورودی و محافظت از مدار اتصال کوتاه و دمای بیش از حد در شرایط اضافه بار، ماژول قدرت IPM را برای برنامه های اتوماسیون صنعتی ایده آل می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید