ماژول هوشمند DA14531 با قابلیت بلوتوث کم مصرف

0
298
ماژول هوشمند DA14531

شرکت Dialog Semiconductor ماژول بسیار کوچک DA14531 با قابلیت بلوتوث با مصرف پایین انرژی را ارائه کرده است. همچنین این قابلیت سبب شده تا هزینه اضافه كردن بلوتوث كم مصرف به شبکهIoT از بین برود.طراحی آن به صورتی است که کار با آن بسیار ساده است تا توسعه دهندگان بتوانند به سرعت دستگاه های متصل بسیار کاربردی را توسعه دهند و ابزار مورد نیاز مصرف کننده نسل بعدی را فراهم کنند، قابل اتصال به ابزار پزشکی باشد، در خانه هوشمند و برنامه های کاربردی هوشمند استفاده شود. این ماژول دارای دو ویژگی نرم افزاری است که برای از بین بردن پیچیدگی که اغلب با توسعه قدیمی بلوتوث کم مصرف در ارتباط بوده و به مشتریان این امکان را می دهد تا محصولات مقاوم IoT را با توجه به قابلیت برنامه نویسی نرم افزاری آن تولید کنند.

ویژگی های ماژول هوشمند DA14531

اولین نرم افزار قابل تنظیم Dialog Serial Port Service (DSPS) است که یک پورت سریال گیرنده- فرستنده غیر همزمان جهانی (UART) را از طریق بلوتوث BLE ارائه می دهد و نیاز به نوشتن نرم افزار بلوتوث برای برنامه های BLE Pipe هنگام اتصال ماژول به پورت سریال هاست MCU را از بین می برد. ویژگی دوم ماژول DA14531 ، عدم نیاز به کد نویسی است که در واقع با جایگزین کردن کدهای پیچیده با یک سری از دستورات ساده ASCII که قابل خواندن برای انسان می باشد را برای ساخت برنامه ها استفاده کرد.

ماژول DA14531 ،  9 GPIO را ارائه می دهد و اندازه آن۱۲٫۵mm x 14.5mm  است. تمامی مؤلفه های خارجی از جمله passives،XTAL ، آنتن و حافظه فلش، در این ماژول کوچک هوشمند، قرار گرفته است به طوریکه توسعه دهندگان سیستم نیازی به تهیه جداگانه این قطعات را نخواهند داشت.

گواهینامه های ماژول هوشمند

این ماژول هوشمند کوچک دارای گواهینامه FCC آمریکا و گواهینامه CE اروپا است، بنابراین مشتریان نیازی به صدور گواهینامه خود ندارند که موجب کاهش زمان توسعه، تلاش و هزینه می شوند. این ماژول همچنین از بلوتوث ۵٫۱ و به روزرسانی های نرم افزاری پشتیبانی می کند. مدار و ماژول DA14531 در شرکت DigiKey موجود است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید