ماژول nRF52840 با بلوتوث LE در دستگاه حفظ فاصله اجتماعی استفاده می شود

0
606
ماژول nRF52840

شرکت سازنده قطعات نیمه هادیNordic Semiconductor  اظهار داشته که شرکت تولیدی آلمانی ProGlove دستگاه حفظ فاصله اجتماعی برای مقابله با ویروس COVID-19 را به محصولات خود اضافه کرده است. این دستگاه با داشتن ماژول nRF52840 که دارای قابلیت BLE می باشد، هنگامیکه کارگران از آستانه ایمنی ویروس کرونا عبور کنند و برای مدت طولانی نزدیک به هم بمانند، این دستگاه هشدار می دهد تا کارکنان فاصله خود را حفظ کنند. همچنین با استفاده از این ماژول، دستگاه می تواند با تمامی محصولات این شرکت نیز ارتباط برقرار کند و اصطلاحاً با آنها شبکه شود.

مشخصات ماژول nRF52840

این ماژول دارای تراشه on-board 64MHz، پروسسور ۳۲-bit Arm Cortex M4F، حافظه فلش ۱MB و ۲۵۶KB حافظه RAM دارای ارتباط بی سیم BLE (بلوتوث با مصرف کم انرژی) می باشد که در دستگاه های پوشیدنی کاربرد دارد. همچنین قابلیت کنترل سیستم بازخورد (feedback system) را نیز دارد.

ماژول nRF52840 دارای بلوتوث ۵ و Thread 1.1 و Zigbee PRO (R21) و پروکسی Green Power می باشد. این ماژول شامل ۶۴MHz، پروسسور ۳۲-bit Arm Cortex M4F به همراه سیگنال رادیویی مالتی پروتکل ۲٫۴GHz (با پشتیبانی از اتصال همزمان بلوتوث ۵ و Thread یا Zigbee، همچنین ANT، IEEE 802.15.4 و نرم افزار اختصاصی پروتکل ۲٫۴GHz RF) می باشد.

شرکت ProGlove می گوید: اسکنر کوچکی که حاوی ماژول nRF52840 می باشد به اندازه یک قوطی کبریت می باشد دارای وزن بسیار کم و در حدود ۴۸-۴۰ گرم می باشد و توسط مشتریانی همچون BMW، Audi و Bosch در کارخانه ها و مخازن داده به کار می رود تا نیاز نباشد هر ثانیه کارکنان را چک کنند و در مقایسه با محصولات شرکتهای رقیب به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی از دست هایشان استفاده کنند.

دستگاه با باتری کار می کند و در هر بار شارژ کامل می تواند تا ۱۰٫۰۰۰ اسکن را انجام دهد (که حدودا برابر با سه شیفت کاری می باشد) و همچنین دارای قابلیت نمایش است بطوریکه می تواند بازخورد اینکه آیا مورد انتخاب شده صحیح است یا خیر را به کاربران ارائه دهد. اپلیکیشن مورد استفاده در دستگاه که قدرت سیگنالهای BLE برای محاسبه فاصله بین دو شخص را اندازه بگیرد و بر روی یک موبایل اندرویدی یا تبلت نصب شده است. نسخه های به روز رسانی شده اپلیکیشن به راحتی و بدون پرداخت هزینه قابل دسترس و دانلود می باشد.

همچنین ماژول nRF52840 دارای حساسیت -۹۵dBm RX (با بلوتوث LE 1Mbps)، با انرژی ماکزیمم خروجی ۸dBm و کل link budget (کل برق دریافت شده و از دست رفته در یک ارتباط سیگنالی ) برابر با ۱۰۳dBm می باشد. تراشه از تمام مشخصات بلوتوث ۵ (شامل پهنای باند رنج ۴x یا ۲x (2Mbps))  پشتیبانی می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید