ماژول SiC با کارایی بسیار بالا

0
696
ماژول SiC

شرکت Microchip Technology از ماژول SiC (سیلیکون کاربید) که کوچکتر، سبکتر و با کارایی بالاتری می باشد، رونمایی کرده است. این میکروچیپ شامل دیودهای شاتکی (SBD) در ولتاژهای مختلف ۷۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۷۰۰ ولت می باشد. خانواده ماژول قدرت جدید علاوه بر ارائه جریانهای مختلف، شامل توپولوژی های مختلفی از جمله Dual Diode ،Full Bridge ،Phase Leg ، Dual Common Cathode  و ۳- Phase bridge  نیز می باشد.

دیودهای شاتکی

 اضافه کردن دیودهای شاتکی به این ماژولها و ادغام آنها در یک ماژول واحد طرح ها را ساده تر کرده و باعث افزایش کارایی سوئیچینگ، کاهش دما و حرارت مدار می شود و توانایی طراحی یک سیستم کوچک را ممکن می سازد.

تقاضا برای سیستم های مبتنی بر SiC به سرعت در حال رشد است زیرا موجب افزایش کارایی و کاهش اندازه و وزن سیستم می شود و به مهندسان امکانات بیشتری برای طراحی مدار می دهد.

کاربردهای ماژول SiC

کاربردهای این ماژول ، در وسایل نقلیه الکتریکی و ایستگاههای شارژ، شبکه های هوشمند و سیستمهای قدرت صنعتی و هوایی می باشد.

عمر ماژول SiC

این ماژولها با دیود شاتکی با ولتاژهای مختلف ۷۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۷۰۰ ولت از جدیدترین نسل MicChip است که قابلیت اطمینان و استحکام سیستم را به حداکثر می رساند و موجب پایداری عمر دستگاه می شود. کارایی بالای دستگاه ها سبب می شود تا نیاز طراحان سیستم به مدارهای snubber را کاهش دهد و پایداری دیود داخلی موجب می شود تا در طراحی مدار از دیود داخلی بدنه ماژول SiC استفاده کنند.

انواع مدل ماژولهای MicChip

ماژولهای قدرت با دیودهای شاتکی ۷۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۷۰۰ ولت در بازار موجود هستند. مجموعه کامل این ماژول شامل مدل های SiC SPICE ، بردهای درایور و طرح PFC Vienna  می باشد.این ماژولها  به تولید انبوه رسیده اند و دیودهای SiC و SiC MOSFET در حال حاضر موجود می باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید