میکروکنترلر بی سیم STM32WLE5 با پکیج QFN48

0
492
میکروکنترلر بی سیم STM32WLE5

شرکت سوئیسی STMicroelectronics تولید کننده قطعات الکترونیکی برای میکروکنترلر بی سیم STM32WLE5 پکیج QFN48 را ارائه کرده است. این تکنولوژی جدید میکروکنترلر فوق کم مصرف STM32L4 و IP رادیویی sub-GHz (به این معنا که باند فرکانسی آن زیر یک گیگا هرتز است) SX126x را با هم ترکیب می کند تا مطابق با مقررات جهانی تجهیزات رادیویی شود. این ادغام چیپ سیلیکونی موجب صرفه جویی در هزینه تهیه تجهیزات (BOM) می شود و همچنین طراحی سیستم را ساده می کند.

کاربردهای میکروکنترلر بی سیم STM32WLE5

میکروکنترلر بی سیم STM32WLE5 که در دستگاه های متصل هوشمند استفاده می شود، برای کاربردهای اندازه گیری، مدیریت شهری، کشاورزی، خرده فروشی، تدارکات، ساختمان های هوشمند و مدیریت محیط به کار می رود.

مشخصات پکیج QFN48 با اندازه ۷×۷ میلی متر میکروکنترلر بی سیم STM32WLE5 ، موجب می شود تا برای طراحی یک بورد ساده دو لایه مناسب شود که تولید را ساده تر و هزینه BOM را نیز کاهش می دهد. این میکروکنترلر از چندین طرح مدولاسیون RF از جمله مدولاسیون طیف گسترده LoRa همچون FSK، MSK و BPSK که توسط پروتکل های مختلف برد بلند sub-GHz پشتیبانی می کند. کاربران از انعطاف پذیری خوبی برای فعالسازی استک پروتکل مورد نظر خود اعم از منبع داخلی، خارجی یا نرم افزاری مانند LoRaWAN و wM-Bus (M-Bus بی سیم: ابزاری برای سنجش هوشمند آب،هوا یا گاز) برخوردارند.

مشخصات میکروکنترلر بی سیم STM32WLE5

این شرکت همچنین سیگنال رادیویی RF یکپارچه ای را پیاده سازی کرده تا ضمن بهبود عملکرد و ساده سازی تولید، ساختار جهانی داشته باشد. میکروکنترلر بی سیم STM32WLE5 شامل دو حالت فرستنده کم توان (۱۴dBm) و پر قدرت (۲۲dBm) با عملکرد خطی بالا از ۱۵۰ مگاهرتز تا ۹۶۰ مگاهرتز با دامنه فرکانسی زیر یک گیگاهرتز که سازگاری فنی با سیگنال رادیویی RF را به صورت جهانی تضمین می کند. کاهش میزان حساسیت تا ۱۴۸dBm به بالا رفتن دامنه سیگنال رادیویی کمک می کند. تنها یک کریستال برای همگام سازی کلاک HSE (کلاک خارجی با سرعت بالا) و رادیو کافیست که موجب صرفه جویی بیشتر در هزینه ها (BOM) شود.

پکیج جدید QFN48 کارایی میکروکنترلر بی سیم STM32WLE5 را افزایش داده است. همچنین در پکیج های BGA73 به اندازه ۵×۵ میلی متر نیز وجود دارد. سه نوع مختلف میزان حافظه فلش شامل ۶۴KB، ۱۲۸KB یا ۲۵۶KB برای هر پکیج وجود دارد و همه میکروکنترلرها دارای یک رابط GPIO (یک رابط استاندارد که برای اتصال میکروکنترلرها به سایر دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود) می باشد. همچنین دارای مقیاس گذاری ولتاژ پویا (یک تکنیک مدیریت نیرو در معماری رایانه است که ولتاژ در آن کم یا زیاد می شود) و حافظه اختصاصی Art Accelerator (فضایی که در آن اولین دستورات و ثابت ها ذخیره می شوند) که اجازه اجرای بی وقفه را از حافظه فلش می دهد، می باشد. مدارهای STM32WLE5 شامل دستگاه های STM32WLE5J BGA73 و STM32WLE5C QFN48 هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید