میکروکنترلر i MX RT106F : در بینایی ماشین توسط NXP

0
252
میکروکنترلر i MX RT106F

شرکت NXP میکروکنترلر i MX RT106F را که به صورت آفلاین عمل می کند را ارائه کرده است. کیت جدید SLN-VIZN-IOT یک پلتفرم توسعه جامع و یکپارچه را شامل می شود که شامل یک ماژول سخت افزاری و نرم افزار مرتبط برای پیاده سازی تشخیص چهره و گفتار به صورت آفلاین می باشد. این پردازنده تولید کنندگان تجهیزات اصلی (OEM) را قادر می سازد تا سیستم تشخیص چهره و گفتار را به سرعت، به راحتی و ارزانتر، در طیف متنوعی از محصولات IoT بگنجانند.

ویژگی های میکروکنترلر i MX RT106F

شرکت NXP می گوید: با استفاده از این روش، شناسایی چهره و گفتار با تاخیر کمتر و سرعت بالاتر انجام می شود و نیازی به اتصال ابر (cloud) ندارد. همچنین برای حذف هزینه و سربار مرتبط به صورت یک سیستم مبتنی بر MPU (واحد میکرو پردازنده)، طراحی شده است. میکروکنترلر i MX RT106F  موتور پردازش بینایی ماشین NXP را قدرت بیشتری بخشیده، هزینه را کاهش داده و کارایی آن را بالاتر برده است و از یک شبکه عصبی برای تشخیص و شناسایی چهره و anti-spoofing (تشخیص داده هایی با آدرس منبع نادرست) استفاده می کند. توسعه دهندگان هم اکنون می توانند با استفاده از میکروکنترلر NXP  قابلیت های پیشرفته رابط کاربری ماشین و انسان (HMI) را به گونه ای ارائه دهند که تجربه کاربر نهایی را با دستگاه های هوشمند edge مانند لوازم هوشمند، روشنایی و زنگ هشدار شخصی سازی کنند.

i.MX RT106F در EdgeReady

میکروکنترلر i MX RT106F بخشی از سیستم EdgeReady از خانواده i.MX RT106F MCUs با هدف تشخیص چهره با هزینه کم می باشد. این پردازنده، اجرای پیشرفته هسته Arm Cortex-M7 با سرعت بالاتر از ۶۰۰ مگاهرتز را ارائه می دهد. پردازنده i.MX RT106F دارای مجوز نرم افزاری تشخیص چهره و احساسات است که شامل ضبط و پیش پردازش تصویر، تشخیص چهره، شناسایی، anti-spoofing و ویژگی های دیگر است. علاوه بر قابلیت تشخیص چهره، از این پردازنده می توان به عنوان میکروکنترلر اصلی در اکثر سیستم های پیاده سازی IoT استفاده کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید