نرم افزار Gboard :نرم افزار تشخیص دست خط در یادگیری ماشین

0
593
نرم افزار تشخیص دست خط Gboard

گوگل یک نرم افزار تشخیص دست خط ( نرم افزار Gboard ) برای اندروید و iOS ساخته تا برنامه نویسان بتوانند اپلیکیشن هایی طراحی کنند که ورودی آنها قلم و لمس باشد.

شرکت گوگل نرم افزارهای یادگیری ماشین خود را به روز رسانی کرده که برای مقابله با چالش های رایج در حوزه بینایی ماشین و زبان طبیعی ساخته شده اند. اکنون نرم افزار تشخیص دست خط را نیز طراحی کرده است.

هدف از طراحی نرم افزار Gboard

نرم افزار Gboard

هدف از طراحی نرم افزار Gboard تشخیص متن دست خط بر روی یک دستگاه دیجیتالی برای زبانهای مختلف می باشد.

در اصل، این نرم افزار متن مورد نظر را به جای نوشتن بر روی یک صفحه کلید مجازی با استفاده از قلم یا انگشت بر روی نمایشگر پردازش می کند. این مساله سبب می شود تا کاربران بتوانند کاراکترهایی که در صفحه کلیدشان وجود ندارد را تایپ کنند. این نرم افزار همچنین می تواند نوشته های دست نویس را رونویسی کند و شکل ها و ایموجی های دست ساز را تشخیص دهد.

ما به بیش از ۳۰۰ زبان دنیا صحبت می کنیم و به بیش از ۲۵ نوع همانند چینی، ژاپنی، کره ای، عربی و کاراکترهای سیریلیکی می نویسیم.

نرم افزار تشخیص دست خط گوگل چگونه عمل می کند؟

نرم افزار Gboard

نرم افزار Gboard با توقف هایی که کاربر حین نوشتن بر روی صفحه نمایش دارد، عمل می کند. گوگل می گوید: اگر بخواهید یک متن را از روی عکس هایی که با دوربین گرفته شده را بخوانید، باید از نرم افزار تشخیص متن استفاده کنید.

کاربرد نرم افزار Gboard

برنامه نویسان می توانند از این نرم افزار تشخیص دیجیتال جدید در اپلیکیشن های خود بهره ببرند، همچنین به کاربران این امکان را می دهند تا با استفاده از قلم یا انگشتان خود داده های متنی و اشکال خود را وارد کنند تا دست نوشته ها را رونویسی کند و این نوشته ها قابل جست و جو شوند. همچنین نرم افزار تقریباً به صورت بلادرنگ عمل می کند.

این نرم افزار دیجیتالی بر روی دستگاه های الکترونیکی اجرا می شود و نیازی به اتصال به اینترنت ندارد. هر چند شما باید قبل از استفاده از نرم افزار، یک یا چند مدل را دانلود کنید. سایز این مدل ها حدود ۲۰ مگا بایت است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید