هت سنسور رسپبری پای : توسط شرکت Avnet ارائه می شود

0
543
هت سنسور رسپبری پای ZMOD4410

هت سنسور رسپبری پای یک ابزار ارزیابی، توسعه و نمونه سازی سریع طراحی شده توسط شرکت Avnet برای متخصصان مهندسی که به توسعه سریع محصولات تجاری، صنعتی، گرمایشی و محصولات تهویه مطبوع که نیاز به داشتن قابلیت اندازه گیری کیفیت هوای داخل ساختمان دارند، به کار می رود.

هت سنسور رسپبری پای چیست؟

هت سنسور رسپبری پای دارای یک سنسور گاز ZMOD4410 می باشد که غلظت کل ترکیبات آلی فرار (TVOCs) را اندازه گیری می کند و می تواند سطح کربن دی اکسید را تخمین بزند. اینها شاخص های مهمی برای نظارت بر کیفیت هوای داخل ساختمان می باشند. تمام سنسورها به صورت الکتریکی و شیمیایی با استفاده از داده های کالیبراسیون آزمایشگاهی ذخیره شده در حافظه غیر فرار داخلی سنسور ZMOD4410 آزمایش و تست می شوند.

علاوه بر سنسور ZMOD4410 ، دارای یک سنسور رطوبت و دمای نسبی با دقت بالا HS3001 به همراه ال ای دی های کنترل وضعیت نرم افزاری نیز می باشد. همچنین نقاط اتصال برای اندازه گیری میزان مصرف جریان فعال ZMOD4410 وجود دارد که هنگام ادغام سنسور و نرم افزار آن در محصولات دارای باتری هایی با عمر طولانی، مفید می باشد.

گاهی اوقات مطلوب است که حساسیت سنسور ZMOD4410 را تغییر داده یا عملکرد آن را در ولتاژهای غیر از ۳٫۳ ولت قرار داد. هت سنسور این کار را با استفاده از یک منبع تغذیه قابل تنظیم انجام می دهد. به صورت پیش فرض منبع تغذیه آن ۳٫۳ ولت یا مقداری بین ۱٫۷۵ تا ۳٫۹ ولت می باشد.

کاربرد هت سنسور Raspberry-pi

کاربردهای مهم آن از جمله: سیستم های کنترل سلامتی و هوا، لوازم خانگی هوشمند، ترموستات هوشمند، اسپیکرهای هوشمند و فن های هوشمند برای هشدار دود سیگار، جارو برقی، باز کننده در گاراژ، سیستم های امنیتی، کنترلهای HVAC، دستگاه های تصفیه هوا و اتوماسیون ساختمانی می باشد.

Avnet یک برنامه آزمایشی از پیش تهیه شده را ارائه می دهد که بر روی سیستم عامل رسپبری پای اجرا می شود و می تواند TVOC و eCO2 را اندازه گیری کند. این برنامه با استفاده از الگوریتم های دارای مجوز اختصاصی Renesas ساخته شده است.

هت سنسور رسپبری پای که توسط شرکت Avnet تولید شده، با نام ES-RHSEN-ZM44-G به بازار عرضه می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید