پلی پروپیلن Arnilene : پلیمر قابل چاپ سه بعدی توسط شرکت DSM

0
479
پلی پروپیلن Arnilene

پلی پروپیلن Arnilene (Arnilene AM6001 GF) ساخت شرکت DSM می باشد و یک ماده پر از شیشه است که از مواد پلیمری ساخته شده و برای پرینت سه بعدی گرانول ذوب شده به کار می رود.

کاربرد پلیمر Arnilene AM6001 GF

به گفته شرکت DSM : ” پلی پروپیلن Arnilene به دلیل عملکرد حرارتی، مکانیکی و شیمیایی، دومین پلیمر پرکاربرد در تولید سنتی در دنیا می باشد. با وجود استفاده گسترده از پرینت سه بعدی، هیچ پلی پروپیلنی برای ساخت مواد افزودنی بهینه نشده است. شرکت DSM با استفاده از این ماده این مشکل را حل کرده است. “

این شرکت در صنعت اتومبیل یا تولید کنندگان زیر ساخت ها به دنبال اتخاذ فناوری تولید مواد افزودنی برای حجم کم یا غیر متمرکز می باشد.

دمای استفاده مداوم این محصول می تواند تا ۱۳۰ درجه سانتی گراد باشد.

ویژگی های پلی پروپیلن Arnilene

این مواد دارای ویژگی های زیر هستند:

  • ماژول کششی پرینت شده بر روی سطوح ناهموار  6,000MPa یا ۱,۷۰۰MPa (مبتنی بر استاندارد ISO 527-1/-2) می باشد.
  • فشار در لحظه ترمز بر روی سطح صاف ۷۰MPa  و بر روی سطوح ناهموار ۱۸MPa می باشد.
  • کشش ترمز بر روی سطوح صاف ۳٫۹% و ناهموار ۷٫۷% است.

مزایای پلی پروپیلن Arnilene

مدیر DSM می گوید: “گام بعدی در ساخت مواد افزودنی در دسترس بودن مواد با درجه مهندسی با مجموعه ویژگی های متناسب می باشد. پلی پروپیلن Arnilene که توسط متخصصان ما تولید شده به مشتریانی که به دنبال مواد صنعتی هستند، یک ماده استاندارد صنعتی با عملکرد قوی مکانیکی، حرارتی و شیمیایی را در قالب تولید مواد افزودنی ارائه می دهد. با استفاده از موادی که قبلا از آنها استفاده شده، می توان بر روی پرینت سه بعدی آنها و مزایایی که در تجارت دارند، متمرکز شد.”

همچنین این شرکت می گوید که پلی پروپیلن از نظر شیمیایی، به دلیل کم بودن مصرف انرژی و LCA (ارزیابی چرخه عمر) دارای ذرات کربن کمی می باشد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید