کنترلر موتور IMC300

0
510
کنترلر موتور IMC300

شرکت Infineon Technologies سری جدید کنترلر موتور IMC300 را منتشر کرده است. این کنترلر موتور از یک کنترل چرخش موتور MCE (Motion Control Engine) و یک میکروکنترلر مبتنی بر هسته Arm Cortex-M0 تشکیل شده است.

کنترلر موتور IMC300 ، سری IMC100 را تکمیل می کند و هدف آن ارائه سرعت های متغیر است که به انعطاف پذیری بسیار بالایی نیاز دارد. هر دو مدل IMC100 و IMC300 ، اجرای یکسانی از MCE ۲٫۰ دارند و قابلیت آماده به کار (ready-to-use) موتور و کنترل PFC را ارائه می دهند. کنترل موتور با استفاده از MCE سبب می شود تا مشتریان به طور کامل بر روی برنامه سیستم خود که بر روی میکروکنترلر تعبیه شده Arm ، کاملاً مستقل اجرا می شود، تمرکز کنند.

کنترل چرخش موتور

MCE 2.0  که ساخت شرکت Infineon می باشد، بالاترین کارایی را در زمینه کنترل میزان چرخش موتور (FOC) موتورهای PMSM (همانند موتورهای DC براشلس هستند) ارائه می دهد. MCE تمام بلوک های سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز و همچنین کلیه ویژگی های لازم برای حفاظت را با هم تجمیع کرده و در نتیجه هزینه قطعات (BOM) را کاهش می دهد. محصولات این شرکت هر سال در حال بهبود هستند.

کاربردهای کنترلر موتور IMC300

میکروکنترلر MCU مستقل، مجموعه قطعات انعطاف پذیری را ارائه می دهد و می تواند مجموعه عملکردهایی همانند دستورات سیستم، مخابره به خصوص یا کنترل حرکت موتور را ارائه دهد. کنترلرهای IMC300 برای کاربردهایی که نیاز به ایمنی عملکردی مطابق با استاندارد UL / IEC 60730 (کلاس B) دارند، تأیید شده است.

آیا کنترلر موتور IMC300 به تولید رسیده است؟

کنترلر موتور IMC300 برای موتورهایی با کنترل و بدون کنترل PFC ارائه شده و در بسته های LQFP-64 به تولید انبوه رسیده است. بسته های LQFP-48 در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. نمونه سازی سریع یک اینورتر درایو با استفاده از دو برد کنترل جدید برای کیت طراحی برنامه کاربردی iMOTION (MADK) فعال می شود. MADK یک پلتفرم توسعه ماژولار و انعطاف پذیر است که محدوده ای از برد کنترل و قدرت را برای کاربردهای درایو موتور تا ۱ کیلو وات را ارائه می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید