گیت درایور سوئیچینگ IPD توسط شرکت توشیبا ارائه می شود

0
525
گیت درایور سوئیچینگ IPD - TPD7106F , TPD7107F

شرکت توشیبا دو آی سی گیت درایور سوئیچینگ IPD (دستگاه تغذیه هوشمند) تولید کرده است که با استاندارد AEC-Q100 کاملاً سازگار است. از دو آی سی TPD7106F و TPD7107F می توان برای کنترل هدایت و قطع جریان های وارد شده به واحدهای کنترل الکترونیکی اتومبیل (ECU) از جمله جعبه اتصالات الکترونیکی و ماژول های کنترل بدنه استفاده کرد.

کاربرد گیت درایور سوئیچینگ IPD

برای استفاده در ماژول های توزیع برق و رله های نیمه هادی مناسب هستند. همچنین هنگامیکه آی سی های TPD7106F و  TPD7107Fبا یک ماسفت با مقاومت کم و n کانال توشیبا مانند TPHR7904PB (40V/150A) یا TPH1R104PB (40V/120A) ترکیب شوند، می توانند به عنوان سوئیچ های جانبی برای کنترل جریان بار به کار روند.

آی سی های حالت جامد گیت درایور سوئیچینگ IPD می توانند جایگزین خوبی برای رله های مکانیکی باشند و از این طریق اندازه و میزان مصرف انرژی ECU های اتومبیل را کاهش دهند. از آنجا که هیچ قسمت متحرکی ندارند، مشکلات مربوط به سایش در اثر تماس که در رله های مکانیکی وجود داشت را ندارند، در نتیجه هزینه های تعمیر و نگهداری را به شدت کاهش می دهند.

ویژگی های گیت درایور سوئیچینگ IPD

 آی سی TPD7106F و TPD7107F مجموعه ای از عملکردهای پیشرفته دارند که اطمینان بالای مورد نیاز ECU  اتومبیلها را تأمین می کنند. این عملکردها شامل ویژگی های محافظت از خود و تشخیص عیب (مثل: ولتاژ غیرعادی، جریان بیش از حد، دمای بیش از حد، اتصالات اشتباه برق، پین اتصال به زمین و پین اتصال کوتاه به ولتاژ منبع تغذیه می باشد) که وارد میکروکنترلر می شوند.

در نتیجه، گیت درایور سوئیچینگ IPD های جدید می توانند بر عملکرد بار و همچنین چگونگی اتصال ماسفت نظارت کنند. اگر عملکرد غیر عادی در مدار رخ دهد، می توانند بدون نیاز به مداخله میکروکنترلر ، به سرعت ماسفت را خاموش کنند تا جریان بار آن را کاهش دهند.

این IPD ها بطور قابل توجهی هزینه ها و تعداد قطعات را کاهش می دهند زیرا هر دو دارای مدار تقویت کننده ولتاژ داخلی هستند. در حالت آماده به کار با جریان تأمین ۵μA برای TPD7106F و ۳μA برای TPD7107F  عملکرد کارآمد این آی سی ها تضمین شده است.

TPD7106F و TPD7107F در بازار

آی سی گیت درایور سوئیچینگ IPD ، TPD7106F به صورت فشرده و ۱۶pin SSOP  ، در حالیکه آی سی TPD7107F  به صورت پکیج  WSON10A عرضه می شود. هر دو در محدوده دمای وسیعی کار می کنند به این صورت که TPD7107F رنج دمای (۴۰ – °C تا ۱۲۵ + °C ) و TPD7106F (40°C – تا ۱۵۰ + °C ) را پوشش می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید