ماژول قدرت اینورتر کششی Auto Traction

0
555
ماژول قدرت اینورتر کششی

شرکت ON Semiconductor برای اولین بار از دو ماژول اینورتر کششی جدید از خانواده ماژولهای قدرت VE-Trac برای اینورترهای خودرو با ولتاژ بالا رونمایی کرد. این دو ماژول یکپارچه قدرت (PIM) عملکرد الکتریکی و حرارتی بالایی دارند در حالیکه مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان خودرو را در بازار در حال رشد اینورترهای کششی فراهم می کند.

این دو ماژول برای استفاده در اینورتر کششی انواع خودروهای برقی از جمله وسایل نقلیه الکتریکی باتری (BEV) ، وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی پلاگین (PHEV) و وسایل نقلیه هیبریدی کامل (HEV) مناسب هستند. این شرکت با انتشار این دو ماژول ، پلتفرم مناسب برای طراحی اینورتر کششی را نیز ایجاد کرده که VE-Trac Dual و VE-Trac Direct می باشد.

ماژول اینورتر کششی VE-Trac Dual

VE-Trac Dual مجموعه ای از ماژولهای نیمه پل (DSC) Dual Side Cool خواهد بود و انعطاف پذیر و مقیاس پذیر هستند که برای استفاده در اینورترهای کششی می باشد. VE-Trac Dual می تواند یک پلتفرم برای کاربردهای اینورتر کششی از رنج ۸۰ کیلو وات تا ۳۰۰ کیلو وات با حداقل طراحی مجدد مکانیکی باشد. اولین ماژول منتشر شده VE-Trac Dual ، NVG800A75L4DSC است. این ماژول ۷۵۰ ولت در ۸۰۰ آمپر است و موجب شده تا دو برابر ظرفیت ماژولهای رقیب کنونی موجود باشد. از نظر عملکرد حرارتی نیز به دلیل استفاده از خنک کننده دو طرفه در بازار بی رقیب شده است.

NVG800A75L4DSC یک ماژول دارای کیفیت AQG-324 با یک IGBT هوشمند تعبیه شده است که زمان واکنش سریع تری را برای مشخصه های حفاظتی جریان و دمای بیش از حد فراهم می کند و راه حل قوی تری را ارائه می دهد. عدم وجود سیم های اتصالی (wire bonds) در ماژول ، طول عمر آن را دو برابر کرده است. تجهیزات جانبی برای اینورتر کششی VE-Trac Dual با ولتاژهای بالاتر و سطوح مختلف جریان نیز منتشر خواهد شد.

ماژول اینورتر کششی VE-Trac Direct

ماژول VE-Trac Direct ، عملکرد و مزایایی از جمله خنک کننده مستقیم و عالی برای عملکرد حرارتی ارائه می دهد. اولین نسخه این ماژول  NVH820S75L4SPBو با کیفیت AQG-324 می باشد. این ماژول در شش پکیج قرار دارد که توسط OEM پذیرفته و تصویب شده است. این امر سبب شده تا از چند منبع با حداقل تغییر در طرح، استفاده شود. با توجه به در دسترس بودن در کلاس های قدرت مختلف و چندگانه، اینورتر کششی VE-Trac Direct امکان تغییر مقیاس ساده و سریع قدرت را برای پلتفرم ها و کاربردهای مختلف خودرو را فراهم می کند.

مقایسه

هر دو ماژول VE-Trac Direct و VE-Trac Dual با اینکه اندازه کوچکی دارند و به صورت فشرده طراحی شده اند می توانند در دمای بالای ۱۷۵°C کار کنند و قدرت بیشتری را به سمت موتور بفرستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید