سوئیچ لمسی برای خودروها

0
495

شرکت Alps Alpine قصد استفاده از سوئیچ لمسی با نیروی ۵ نیوتن و گردش ۱٫۰۴ میلی متر در خودروها را دارد و آن را به سری سوئیچ های SKSU خود اضافه کرده است.

سوئیچ لمسی

طبق گفته این شرکت، “برای افزایش ایمنی خودروها، سوئیچ ها را در داخل وسایل نقلیه در سیستم فرمان اتومبیل قرار می دهند تا نگاه رانندگان از جاده منحرف نشود و با آسودگی خیال به حرکت خود ادامه دهند.”

اخیراً شرکتها سعی دارند که کنترل اتوماتیک رانندگی را با استفاده از انگشت راننده و به صورت لمسی ارائه دهند که برای این منظور نیاز به یک سیستم تغییر حالت از موقعیت راننده به کنترل اتوماتیک خودرو است. به همین دلیل خودروهای اتوماتیک به سوئیچ لمسی نیاز دارند.

ویژگی های سوئیچ لمسی

گردش ۱٫۰۴ میلی متر و نیروی ۵ نیوتن قدرت بالایی می باشد و کارایی را افزایش می دهد و از تصادف جلوگیری می کند.

طرح سوئیچ لمسی SKSUBBE010 را در تصویر زیر مشاهده می کنید. در این سوئیچ از طرح pre-stroke استفاده شده تا هنگام اتصال به قطعات دیگر از لرزش آن جلوگیری شود. این سوئیچ ها بر اساس استاندارد IP67-equivalent  می باشند و در برابر گرد و غبار و آب مقاوم هستند.

طرح سوئیچ لمسی SKSUBBE010

سوئیچ های سری SKSU و SKTQ

سری SKSU با سری SKTQ این شرکت سازگاری زیادی دارد و بدون تغییر مدار PCB می توان از آنها استفاده کرد. این شرکت حدود ۳۰ نوع سوئیچ لمسی برای استفاده در خودروها ساخته است. ضمناً این شرکت علاوه بر توجه به نیاز بازار و مشتریان، به راحتی رانندگان وسایل نقلیه نیز اهمیت می دهد.

این شرکت همچنین قصد دارد تا در سیستم فرمان و جعبه دنده خودروها امکانات دیگری را نیز همچون سیستم صدا و ناوبری در خودروها فراهم کند.

تولید انبوه این محصول برای آوریل ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است.

SKSUAAE010 SKSUBCE010 SKSUBBE010 Model
۵٫۳ × ۵٫۴ × ۳٫۸۵mm ۵٫۳ × ۵٫۴ × ۴٫۳۴mm ۵٫۳ × ۵٫۴ × ۴٫۳۴mm Dimensions (W×D×H)
۳٫۵N ۳N ۵N Operating force
۰٫۷mm ۰٫۹mm ۱٫۰۴mm Travel
    ۲۵۰,۰۰۰ cycles Operating life
    ۱۶Vdc 50mA Rating (max.)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید