میکروکنترلر STM32WB50 MCU با قابلیت اتصال بی سیم

0
296
میکروکنترلر STM32WB50 MCU

شرکت STMicroelectronic (ST) از میکروکنترلر STM32WB50 MCU بی سیم رونمایی کرد که نسخه کاملتری از تراشه STM32WB55 SoC می باشد. این میکروکنترلر برای ارائه دستگاه های متصل مقرون به صرفه که نیاز به پشتیبانی از بلوتوث۵٫۰ ، ZigBee 3.0 یا OpenThread دارند، ساخته شده است. این میکروکنترلرها اتصال خوبی از ۱۰۰dB در حالت بلوتوث۵٫۰  تا۱۰۴dB  در حالت۸۰۲٫۱۵٫۴  ارائه می دهند. با داشتن Arm Cortex-M4 برای مدیریت نرم افزار کاربر وCortex-M0+  برای اجرای زیر سیستم رادیویی شامل امنیت رادیویی، STM32WB50 برای برنامه نویسانی که به دنبال امنیت در سیستم های رادیویی یا سیستم های بلادرنگ هستند، بسیار مناسب است.

مشخصات میکروکنترلر STM32WB50 MCU

شرکت ST می گوید: STM32WB50 امنیت بسیار بالایی را با قیمت مناسب ارائه می دهد. AES-256 و سایر ویژگی های مهم امنیتی برای اطمینان از استحکام میکروکنترلر به صورت on board و چسبیده به بورد تعبیه شده اند. این دستگاه دارای یک مگابایت حافظه فلش و ۱۲۸ کیلوبایت حافظه RAM است و از به روزرسانی های (OTA) و به صورت بی سیم رادیویی پشتیبانی می کند. STM32WB50 همچنین همانند تراشه STM32WB55 از حالت صرفه جویی در مصرف انرژی (power-saving) بهره برده است، بنابراین برای برنامه های صرفه جویی در انرژی ایده آل است.

هزینه BOM در STM32WB50

با ادغام مدار balun و یکپارچه سازی چندین قطعه در یک واحد، میکروکنترلر STM32WB50 هزینه تهیه قطعات جانبی (BOM) را نیز کاهش می دهد و طراحی مدار را نیز ساده تر می کند. برای کاهش بیشتر هزینه BOM، میکروکنترلر STM32WB50 یک مدار PCB بسیار ساده با بیش از دو لایه را ارائه می دهد.

میکروکنترلر  STM32WB50 در بسته های  STM32Cubeبه بازار عرضه می شوند. این میکروکنترلر دارای بلوتوث ۵٫۰, BLE Mesh، ZigBee 3.0 یا استک (پشته) OpenThread است که بصورت رایگان در بسته بندی STM32CubeWB MCU توزیع می شود و همچنین شامل ابزار جامعSTM32CubeMonRF  می باشد که به ارزیابی عملکرد رادیویی می پردازد و پروگرامرSTM32CubeProg  نیز که شامل برنامه نویسی امن و حفاظت شده استک RF می باشد را ارائه می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید