طراحی در تراشه FPGA با جعبه ابزار Vision HDL Toolbox

0
375

MathWorks اعلام کرده است که با استفاده از نسخه ۲۰۱۹b MATLAB ، ابزار شبیه سازی Simulink و جعبه ابزار Vision HDL Toolbox می توان فیلم های HFR و فیلم های با وضوح بالا را در تراشه FPGA پردازش کرد.

تراشه FPGA ساخت شرکت XILINX

مهندسین طراح فیلم و پردازش تصویر می توانند با استفاده از تراشه FPGA ، هنگام پردازش فیلم با کیفیت ۴k یا ۸k با رزولوشن ۲۴۰fps یا بالاتر، شبیه سازی و پیاده سازی را سرعت بخشند.

تراشه FPGA برای پردازش بلادرنگ تصاویر و فیلم ها با وضوح بالا و HFR در کاربردهایی از قبیل بازرسی صنعتی، تصویربرداری پزشکی، هوش، نظارت و شناسایی (ISR) کاربرد دارد و سبب می شود تا سرعت و توان عملیاتی بالا رود و استفاده از منابع و مصرف انرژی کاهش یابد.

کاربرد جعبه ابزار Vision HDL Toolbox برای طراحی در تراشه FPGA

جعبه ابزار Vision HDL Toolbox

جعبه ابزار Vision HDL Toolbox بلوک هایی را ارائه می دهد که می تواند ۴ یا ۸ پیکسل را به صورت موازی و همزمان پردازش کند. هنگام اجرا، سخت افزار بطور اتوماتیک به روز می شود تا از شبیه سازی و تولید کد به صورت موازی پشتیبانی کند.

این قابلیت به مهندسان سخت افزار کمک می کند تا با مهندسین پردازش تصویر و فیلم همکاری کنند تا رفتار سخت افزاری پردازش بینایی را در سطح بالایی، کشف و شبیه سازی کنند. مهندسان می توانند با اضافه کردن HDL Coder  به این طراحی، کد های VHDL با هدف مستقل بهینه را بطور مستقیم از مدل های سطح بالای تأیید شده، تولید کنند.

جعبه ابزار Vision HDL Toolbox الگوریتم های جریان پیکسل را برای طراحی و پیاده سازی سیستم های بینایی در تراشه FPGA فراهم می کند. در واقع یک چارچوب طراحی را فراهم می کند که از مجموعه متنوعی از انواع رابط، اندازه فریم و تعداد فریم در صفحه نمایشگر، پشتیبانی می کند.

نتیجه گیری

الگوریتم های پردازش فیلم و تصویر در پیاده سازی های سخت افزاری این toolbox که شامل سیگنال های کنترلی و بافر می باشد برای تولید کد قابل خواندن در VHDL و Verilog (با استفاده از HDL Coder) طراحی شده اند.

کد HDL تولید شده توسط تراشه FPGA برای پردازش و اجرای فریم هایی تا رزولوشن ۸k و فیلم های HFR می باشد. جعبه ابزار Vision HDL Toolbox R2019b در فضای اینترنت قابل دسترس می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید